Pakowanie prozniowe jak dlugo

http://www.comarch-polkas.pl/jak-dzialamy/

Produkty spożywcze coraz częściej przechowywane są w profesjonalnych warunkach, aby wydłużyć okres ich ukrywania a jednocześnie zmniejszyć ryzyko zepsucia przy kontakcie z powietrzem czyli z innymi produktami. Obecnie pakowanie próżniowe żywności spotyka się nie dopiero w magazynach, ale również w momentach gastronomicznych lub w domowych mieszkaniach. Pakowanie próżniowe zezwala na przechowywanie żywności w domowych warunkach nawet przez wiele miesięcy.

Na czym liczy pakowanie próżniowe żywności? Do owego przedmiotu poleca się specjalne rodzaje woreczków foliowych lub plastikowych pojemników, w których wysyłane są produkty żywnościowe. Następnie mając ze dodatkowych urządzeń z pojemnika czy worka odciągane jest powietrze, a plastikowy pojemnik czy worek jest niezmiernie, szczelnie zamykany (foliowy worek jest także zgrzewany). W warunkach domowych z pojemników próżniowych odsysane jest powietrze za pomocą specjalne ręcznej pompki.

Co zwraca próżniowe pakowanie żywności? Na pewno wydłuża czas przechowywania nowych produktów żywnościowych. W zamrażarkach zamknięte próżniowo mięso prawdopodobnie żyć maskowane przez 26 miesięcy, znacząco wydłuża się także okres przechowywania ciała w lodówce lub produktów sypkich, trzymanych w temperaturze pokojowej. Próżniowe pojemniki zabezpieczają żywność przed działaniem powietrza, ale również grzybów czy drobnoustrojów, które często powodują psucie żywności. Zamknięte próżniowo produkty zachowują wszystkie walory smakowe i zapachowe, jednocześnie również zachowując swoją strukturę.

W mieszkaniach prywatnych wykorzystuje się także specjalne próżniowo zamykane słoiki do przechowywania przetworów oraz specjalne korki do zamykania próżniowo butelek. Dzięki korkom po otwarciu wino pewno stanowić przechowywane nie przez 2 dni, ale przez 20 - 25 dni. Korek zabezpiecza wino przed oksydacją, a toż wino zachowuje wszystkie walory smakowe i zapachowe.

Oprócz żywności w pojemnikach próżniowych prawdopodobnie żyć ponad przechowywana odzież, która wykorzystuje mniej miejsca dzięki zastosowaniu próżni do pakowania.