Uzaleznienia a rodzina wybrane zagadnienia

Niektórym potrafi się niesłusznie wydawać, że różne formy uzależnienia dotyczą tylko niepohamowanej konsumpcji substancji psychoaktywnych. A dla milionów osób wyniszczającym nałogiem stawało się bezustanne czerpanie z platformie komputerowej. Uzależnienie z Internetu liczy na stałym, wielogodzinnym przeglądaniu witryn sieci World Wide Web oraz nagminnej prac na rozmaitych portalach społecznościowych. Sprawia to u klienta nie tylko odstresowaniem (poprzez oderwanie od problemów życia powszedniego), ale wykonywa i negatywnie na jego funkcjonowanie w rzeczywistości realnej.

Zjawisko wciąż stosunkowe nowe Często uzależnienie od Internetu powoduje zakłócenia w grupie psychiczno-fizycznej oraz osłabia zdolność komunikacji interpersonalnej i wydolności ekonomicznej jednostki. Pomimo, iż uzależnienie z Internetu jest nadal zjawiskiem stosunkowo obecnym w Polsce i ciągle brakuje pieniędzy na sfinansowanie poważnych badań tej chorób, to wszelkie dane wyglądają na ogromną skalę tego skomplikowanego fenomenu. Leczenie patologicznego zaabsorbowania światem wirtualnym przebiega podobnie, gdy w przypadku kuracji innych uzależnień. Pierwszym etapem jest przyjęcie się do tematu nadużywania zasobów sieci internetowej. Następnie zaś trzeba podjąć próby ograniczenia czerpania ze perspektyw WWW.

xl programModuł Kadry i płace - Comarch ERP XL - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

Jak postępują pacjenci? Umiar konieczny jest we wszelkich płaszczyznach życia. W tym przykładu uzależnienie zabiera się tam, gdzie kończy się zdrowy rozsądek. Psychologicznym skutkami zachwiania proporcji czasowych dotyczących czasu spędzanego na kartkach internetowych są zaburzenia komunikacji pozawerbalnej i werbalnej oraz depresje powodowane brakiem związania z Internetem. Nałogowcy systematycznie wycofują się z życia społecznego. Ich jedyną płaszczyzną egzystencji zatrzymuje się wyimaginowany świat wirtualny. Jego nieprzygotowane zasoby całkowicie pochłaniają czas, zaburzając niekiedy naturalny dobowy cykl snu i chronienia. Stanowi wówczas koniec niebezpieczne dla osób uzależnionych, ponieważ sprawia to zarówno labilnym stężeniem we naturze hormonów, glukozy a kolejnych istotnych dla dobrego działania organizmu substancji. Uzależnienie z Internetu dotyka pracowników we wszelkich grupach wiekowych. Dlatego trzeba kontrolować ilość czasu spędzanego w budów, by ze zwykłego Internauty niewymagający nie stać się siecioholikiem.