Leczeniem jamy ustnej oraz zębów zajmuje się lekarz stomatolog Rzeszów oferuje w tym zakresie spore możliwości. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że tytuł lekarz dentysta funkcjonuje od 1 maja 2004 roku. Decyzją Naczelnej Izby Lekarskiej obie nazwy funkcjonują dziś wymiennie.
Gabinet dentystyczny Rzeszów
Należy pamiętać, że Okręgowa Izba Lekarska przyznaje ograniczone prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty. Najpierw stomatolog musi się udać do rejestru lekarzy i tam zgłosić właściwy wniosek wraz z wymaganymi dokumentami. Dzięki temu będzie można przystąpić do końcowego egzaminu lekarsko-dentystycznego. Pełne prawo wykonywania zawodu daje tylko pozytywne zaliczenie egzaminu. Roczny staż podyplomowy muszą odbyć osoby, które ukończyły studia przed 1 października 2016 roku. Profilaktyką próchnicy i leczeniem chorobowo zmienionych tkanek zajmuje się stomatologia zachowawcza. Na leczeniu miazgi zęba i okołowierzchołkowych tkanek skupia się endodoncja, czyli leczenie kanałowe. Jest to zdecydowanie najpopularniejszy dział stomatologii, z którym każdy miał chyba do czynienia. Z kolei pedodoncja to stomatologia dziecięca i skupia się na leczeniu uzębienia u najmłodszych pacjentów. Chodzi tu zarówno o zęby mleczne, jak i stałe.
Higiena jamy ustnej
Należy pamiętać, że profilaktyka odgrywa bardzo ważną rolę. Od dziecka uczymy się podstawowych zasad higieny jamy ustnej, ale wiele osób niewiele z tego później pamięta. Wśród zabiegów, które wzmacniają szkliwo i zmniejszają ryzyko pojawienia się próchnicy można wymienić lakierowanie oraz lakowanie zębów. Istotne są także wizyty kontrolne, które powinny odbywać się przynajmniej raz na pół roku. Dzięki temu dentysta Rzeszów będzie mógł szybciej wykryć problem. Im szybciej leczenie zostanie podjęte, tym krócej będzie trwało i mniej bólu sprawi. Gdy zaczniesz odczuwać ostry ból zęba to musisz udać się jak najszybciej na niezaplanowaną wizytę. Dokładny wywiad lekarski to jedna z podstawowych czynności, którą wykonuje stomatolog. Później dentysta musi zbadać stan błon śluzowych jamy ustnej oraz uzębienia. Czasami konieczne jest wykonanie RTG pojedynczego zęba. Za pomocą zdjęć rentgenowskich można wykryć zmiany chorobowe, które są niewidoczne gołym okiem. Tomografia komputerowa oraz badania USG są wykonywane w trudniejszych do zdiagnozowania przypadkach.