nauka języka angielskiego, nauka online

Czy warto rozpocząć naukę języka angielskiego jako osoba dorosła?

Biznes
Podziel się

Wiele osób dorosłych rezygnuje z nauki języka angielskiego z obawy przed niepowodzeniem. Panuje bowiem pogląd, że dzieci łatwiej przyswajają wiedzę i umiejętności językowe. Nie jest on jednak w pełni prawdziwy. O ile najmłodsi faktycznie wykazują łatwość w zapamiętywaniu nowych słów i wyrażeń, dorośli lepiej rozumieją funkcje języka i dzięki perfekcyjnej znajomości mowy ojczystej posiadają już pewne wyczucie na czym polega skuteczna komunikacja. Język angielski dla dorosłych Katowice to gwarancja profesjonalnego podejścia do każdego dojrzałego ucznia, które zapewnia maksymalną efektywność nauczania.

Jak przebiega kurs angielskiego dla dorosłych?

Zajęcia z języka angielskiego dla osób dorosłych zaplanowane są zgodnie z potrzebami oraz możliwościami uczniów należących do tej grupy wiekowej. Lektorzy wykorzystują wówczas potencjał dojrzałych uczniów, tj.:
rozległą wiedzę i bogate doświadczenie życiowe, zdobyte już wcześniej umiejętności językowe, oraz zdolność do logicznego i analitycznego myślenia.

Aby w pełni wykorzystać powyższe cechy dorosłych, zajęcia obfitują w elementy metody kognitywnej oraz gramatyczno-tłumaczeniowej. Dzięki temu zdobywają oni solidną wiedzę na temat gramatyki i użycia języka, co pozwala uniknąć im wielu błędów podczas komunikacji. Osoby, które chcą jedynie podszlifować swoje umiejętności mogą zdecydować się także na konwersacje, podczas których będą mieli okazję porozmawiać z native speakerem lub doświadczonym filologiem. Lektorzy dołożą wszelkich starań, aby dorośli uczniowie otworzyli się i chętniej wypowiadali. Warto bowiem podkreślić, że strach przed popełnieniem błędu jest główną blokadą osób dojrzałych powstrzymującą ich przed swobodnym mówieniem w języku obcym.

Szybki angielski Katowice – kiedy warto skorzystać z takiej oferty?

Język angielski dla dorosłych Katowice to szeroka oferta szybkich kursów, które obejmują zarówno zajęcia dla grup początkujących, zaawansowanych, jak i szkolenia przygotowujące do egzaminów Cambridge, takich jak FCE, CAE oraz CPE. Uzyskanie tych certyfikatów znacznie poszerza horyzonty zawodowe. Są one bowiem respektowane niemal na całym świecie. Osoby, które pragną poznać słownictwo z zakresu finansów oraz biznesu również powinny rozważyć udział w kursach języka angielskiego dedykowanym tym dziedzinom. Dzięki temu swobodnie będą poruszać się w międzynarodowym i anglojęzycznym środowisku pracy. Warto podkreślić, że nauka języka może być też doskonałą zabawą oraz sposobem na ćwiczenie swojej pamięci. Z tego względu nawet osoby nieaktywne zawodowo powinny podjąć się tego wyzwania.

Szybki angielski Katowice to gwarancja efektywnych zajęć z języka angielskiego, które przygotowane zostały według potrzeb osób dorosłych. Dzięki temu rozwiną oni nie tylko swoje umiejętności językowe, ale przede wszystkim poczują się pewniej posługując się językiem obcym. Możliwość zrozumienia artykułów, książek w oryginale oraz swobodne komunikowanie się to narzędzia, które można zdobyć dzięki udziałowi w kursach językowych dla dorosłych.