gabinet stomatologiczny, dentysta

Jak przebiega leczenie zębów w narkozie?

Zdrowie i uroda
Podziel się

Współczesna stomatologia wygląda całkiem inaczej, niż jeszcze 30 lat temu. Pacjenci, którzy odczuwają irracjonalny lat lęk przed wizytą u dentysty muszą pamiętać o tym, że współczesne leczenie zazwyczaj jest zupełnie bezbolesne, a lekarz dentysta oferuje różne formy znieczulenia. Zdarzają się jednak sytuacje, w których konieczne jest leczenie zębów pod narkozą.

Leczenie zębów pod narkozą Tychy – kiedy warto o nim pomyśleć?

Pacjenci muszą zdawać sobie sprawę z tego, że leczenie zębów w narkozie nie jest standardową procedurą. Bardzo często stosuje się je w przypadku skrajnej postaci dentofobii, która obawia się u pacjenta ogromnym lękiem przed różnego rodzaju zabiegami stomatologicznymi. Zanim lekarz zdecyduje się na ogólne znieczulenie, może wykorzystać także inne możliwości, takie jak gaz rozweselający.

Leczenie zębów w narkozie bardzo często jest jedyną możliwością leczenia u małych dzieci, które nie chcą podjąć współpracy z dentystą. Zastosowanie narkozy jest także uzasadnione, jeśli chodzi o osoby z zaburzeniami psychicznymi bądź też niepełnosprawnością intelektualną.

Warto pamiętać o tym, że wysokiej jakości kliniki stomatologiczne oferują swoim pacjentom różne sposoby na złagodzenie bólu, dopasowując je dokładnie do ich preferencji, potrzeb oraz kondycji zdrowotnej.

Czy leczenie zębów pod narkozą Tychy jest bezpieczne?

Wielu pacjentów zadaje sobie pytanie, czy zabieg stomatologiczny w znieczuleniu ogólnym jest bezpieczny. Otóż, koniecznie musi on zostać poprzedzony konsultacją z anestezjologiem, który przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad lekarski. Warto jest również przed rozpoczęciem leczenia zlecić pacjentowi badania moczu i krwi.

Lekarz stomatolog z pewnością weźmie także pod uwagę różnego rodzaju przeciwwskazania, takie jak zaburzenia krzepnięcia krwi czy też choroby serca. Trzeba pamiętać o tym, że leczenie zębów w narkozie przeprowadzane jest wyłącznie w obecności lekarza anestezjologa, a także pielęgniarki anestezjologicznej.

Aby zachować maksymalny poziom bezpieczeństwa pacjenta, w gabinecie koniecznie muszą znajdować się odpowiednie urządzenia – sprzęt do intubacji, wentylacji zastępczej, a także urządzenia służące do kontrolowania parametrów życiowych pacjenta. Przydatny może okazać się także tlen, jeśli zajdzie nagła konieczność jego podania.