dentysta, stomatolog, dbanie o zęby

Komfortowe leczenie tylko prywatnie?

Zdrowie i uroda
Podziel się

Leczenie dentystyczne nie należy do zbyt komfortowych. Już samo leżenie w fotelu i pozwolenie na zaglądanie do wnętrza jamy ustnej nie brzmi zbyt przyjemnie. Jeśli doda się to tego wiertła, dłuta i inne narzędzia, już planowanie wizyty mogłoby powodować ból. Jednak sposób leczenia dentystycznego się zmienił. Aktualnie komfort i brak stresu pacjenta ma duże znaczenie. Gabinet stomatologiczny łask przeprowadza zabiegi w sposób bezbolesny. Czy jednak istnieje opcja, by leczenie odbywało się przy refundacji z Narodowego Funduszu Zdrowia? Czy aby leczyć się w przyjaznych warunkach dentysta łask musi być wybrany spośród prywatnych specjalistów? Jakie są warunki darmowego, publicznego leczenia stomatologicznego?

Leczenie refundowane – czym różni się od prywatnego?

Sposób finansowania leczenia znacząco różni się od siebie. W przypadku refundacji ze strony Narodowego Funduszu Zdrowia leczenie powinno być bezpłatne i dostępne dla każdego ubezpieczonego pacjenta. Niestety nie każdy gabinet stomatologiczny łask ma podpisany kontrakt z Funduszem Zdrowia. Wiąże się to również z faktem, że nie wszystkie zabiegi są opłacane, a do tych finansowanych powinno się używać najtańszych elementów. Wielu dentystów nie chce pracować na materiałach gorszej jakości. Dlatego do dentystów z kontraktem ustawiają się długie kolejki. Stomatolog łask, który posiada kontrakt i jednocześnie prowadzi gabinet, często przeprowadza tak zwane leczenie mieszane. Zabiegi, refinansowane przeprowadza w ramach podpisanej umowy, podczas gdy inne wymagają dopłaty ze strony pacjenta. Jest to opcja pozwalająca maksymalnie wykorzystać ubezpieczenie publiczne. Jednak nie każdy dentysta łask praktykuje taką możliwość. Jest to z punktu widzenia dokumentacji dosyć trudne.

Prywatne opłacenie leczenia – jak sprostać wysokim wydatkom?

Leczenie przeprowadzone przez gabinet stomatologiczny łask może być jednak bardzo drogie. Niestety komponenty do pracy, jakich używa stomatolog łask nie należą do najtańszych. Jak w optymalny sposób pokryć opłaty, gdy nie jest możliwe skorzystanie z ubezpieczenia publicznego? Większość dentystów wieloetapowe leczenie pozwala pokryć w sposób ratalny. Pozwala to na rozłożenie płatności na dłuższy czas. Będzie to mniej odczuwalne dla budżetu. Co więcej, przeprowadzenie leczenia przy użyciu lepszej jakości komponentów jest inwestycją na dłuższy okres czasu, niż słabszej jakości elementy stosowane w ramach ubezpieczenia publicznego.