usługi dentystyczne, stomatolog

Najczęściej zadawane pytania o implanty

Zdrowie i uroda
Podziel się

Implant zębowy jest jednym z popularniejszych typów wszczepu, który ma za zadanie przejąć rolę naturalnego korzenia zęba. Zastępuje go wtedy, gdy ten zostanie utracony albo z jakiegoś powodu zlikwidowany, czyli usunięty w gabinecie stomatologicznym.

Jak rozpocząć leczenie implantologiczne?

Oczywiście implanty Szczecin nigdy nie zostaną umieszczone w jamie pacjenta już na pierwszej wizycie, albowiem przedtem lekarz zechce przeprowadzić z pacjentem szczegółową konsultację. Jej podstawowym etapem jest wywiad ogólny. Lekarz zapoznaje się z aktualnym stanem jamy ustnej pacjenta i dowiaduje się też, jakie problemy czy schorzenia miał pacjent w przeszłości (oczywiście chodzi o te tyczące się zębów). Kluczowe w konsultacji jest też badanie pantomograficzne. Na specjalne życzenie lekarza pacjent może zostać skierowany na pewne badania uzupełniającej, czyli chociażby tomografię komputerową.

Na podstawie zebranych informacji wysuwa się wniosek, jakie implanty zębów Szczecin mogłyby zostać zastosowane w konkretnym przypadku. Tutaj nie ma bowiem rozwiązań uniwersalnych. Lekarz każdorazowo musi dostosować do pacjenta indywidualny plan leczenia.

Jak wygląda zabieg wszczepiania implantów?

Jeszcze przed nim pacjent otrzymuje do rąk implanty Szczecin cennik, by na jego podstawie wyrazić zgodę na przeprowadzenie zabiegu. Za każdym razem zabieg przeprowadza się wyłącznie w znieczuleniu miejscowym. To ogólne nie jest potrzebne, albowiem metoda nie jest na tyle skomplikowana, by wymagała wprowadzenia pacjenta w stan snu. Znieczulenie miejscowe sprawia, że implanty Szczecin wszczepiane są w sposób całkowicie bezbolesny. Lekarze potrafią robić to wszystko tak, by zabieg nawet w najmniejszym stopniu nie był dla pacjenta nieprzyjemny.

Jak postępować po zabiegu?

To też jest jednak ważna kwestia, albowiem najbliższą kontrolę ma się zwykle dopiero po jakichś dwóch tygodniach liczonych od dnia przeprowadzenia zabiegu. Pacjent otrzymuje od lekarza indywidualne zalecenia. Na ogół wyglądają one bardzo podobnie (wręcz tak samo) do tych, które otrzymuje się po innych zabiegach chirurgicznych, czyli np. po usuwaniu zębów mądrości. Implanty zębów Szczecin muszą się odpowiednio przyjąć, dlatego po tych parunastu dniach sprawdza się, czy rzeczywiście do tego doszło. W razie czego zawsze istnieje możliwość drobnej modyfikacji osiągniętych efektów leczenia.