wszczepianie protez, protezy zębowe

Protezy zębowe

Zdrowie i uroda
Podziel się

W Polsce istnieją renomowane kliniki stomatologiczne, w których zakładane są protezy zębowe. Niestety nie są one tanie, bowiem trzeba liczyć się ze sporym wydatkiem. Jednakże protezy są bardzo piękne i pozwolą przywrócić estetyczny uśmiech. Warto dowiedzieć się, jaka jest cena takiego rozwiązania.

Proteza na implantach cena


Oczywiste jest to, że utrata zębów jest istotnym problemem, który negatywnie wpływa na praktycznie wszystkie aspekty ludzkie życia. Z pomocą przychodzi obecna stomatologia, która wypracowała skuteczne metody pozwalające uzyskać świetne efekty. Często stosowane są implanty zębów, które pozwolą cieszyć się zdrowym oraz pięknym uśmiechem. Okazuje się, że cena takiego rozwiązania nie jest wcale tak wysoka, jak wydaje się to wielu ludziom. Dlatego warto rozważyć założenie implantów. Do tego celu najlepiej wybrać renomowany gabinet stomatologiczny.

Proteza zębowa stała cena


Warto zaznaczyć, że koszt implantów wszystkich zębów zaczyna się od 2 800 złotych. Jednakże cena implantów całej szczęki różni się w zależności do poziomu skomplikowania leczenia. Oprócz tego trzeba też wziąć pod uwagę ceny konkretnego gabinetu stomatologicznego. Okazuje się, że koszt leczenia implantologicznego może różnić się w zależności do miasta. W większych miejscowościach trzeba liczyć się z większym wydatkiem na ten cel. Należy nadmienić, że w niektórych przypadkach, ze względu na zróżnicowane warunki kostne, wymagane jest także zastosowanie specjalnych systemów implantologicznych, które nie należą do tanich rozwiązań. W takim przypadku trzeba liczyć się z tym, że wydatek może znacznie wzrosnąć. Jednakże nadal warto to zrobić, bo w wielu przypadkach tylko w ten sposób można przywrócić piękny oraz zdrowy uśmiech.

Proteza całkowita na implantach cena


Okazuje się, że minimum cztery implanty szczęki trzeba wszczepić, żeby proteza zębowa stała cena mogła być stabilne zamocowana. Oznacza to, że koszt takiego zabiegi wyniesie od 10 500 złotych. Jednakże trzeba wiedzieć, ze cena ta może się różnić w zależności od gabinetu dentystycznego. Na przykład w Warszawie cena takiego zabiegu jest droższa niż w małych miejscowościach. Warto jednak pamiętać, że implanty szczęki to rozwiązanie, które często służy pacjentom nawet przez całe życie. Dlatego warto jest zainwestować w takie implanty, bowiem to inwestycja na wiele lat.