remont, panele, kasetony

Z jakiego materiału kasetony 3d warto wybrać?

Dom i ogród
Podziel się

Jeżeli chodzi o dekoracyjne kasetony 3d, to jeszcze kilka lat temu do wyboru były wyłącznie gipsowe i betonowe modele. W dzisiejszych czasach sytuacja wygląda zupełnie inaczej, dlatego też producenci sięgają nawet po bardzo nietypowe materiały.

Na jaki materiał postawić?

Każdy renomowany producent ma w swoje ofercie sprzedażowej panele 3d wykonane z poliuretanu. Jest to bardzo plastyczny materiał, dzięki czemu można liczyć nawet na bardzo nietypowe kasetony o skomplikowanych kształtach. Oryginalne panele poliuretanowe bez żadnego większego problemu można naciąć nożykiem, dzięki czemu nie będzie nawet najmniejszego problemu z ich montażem. Największym atutem jest duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i atrakcyjna cena.

Tapicerowane panele ścienne

W nowoczesnej sypialni doskonale sprawdzą się tapicerowane panele ścienne 3d. To właśnie z nich wielu projektantów wykonuje niesamowite zagłówki do łóżka. Kasetony 3d tapicerowane są bardzo miękkie, dlatego też zapewniają niesamowity komfort. Wysokiej jakości tkaniny prezentują się bardzo estetycznie, dlatego też spełniają swoje zadania dekoracyjne. Najlepiej postawić na tkaniny, które są łatwe w utrzymaniu czystości. Po tapicerowane panele powinny sięgnąć te osoby, które poszukują niezawodnych paneli z funkcją wygłuszania.

Eleganckie panele ścienne ażurowe

Nowością na rynku są ażurowe panele 3d, które z miesiąca na miesiąc zdobywają coraz większą popularność. Po ażurowe panele ścienne 3d najczęściej sięgają te osoby, które poszukują niebanalnych dekoracji ściennych. Ażurowe panele można spotkać nie tylko w nowoczesnych, ale również klasycznych aranżacjach wnętrz. Największym zainteresowaniem cieszą się kasetony wykonane w całości z płyty MDF i eleganckiej pokrywy pokrytej białym podkładem. Na półkach sklepowych można znaleźć kasetony w wersji surowej, malowanej i laminowanej. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji, można wybrać modele na połysk lub mat.

Drewniane panele ścienne

Na samym końcu warto wspomnieć o drewnianych panelach ściennych 3d, które po dłuższej przerwie ponownie powracają do mody. Drewniane kasetony dostępne są w wielu odsłonach, dlatego też każdy znajdzie coś dla siebie. Można wybrać modele nieszlifowane, ciosane i surowe, które podkreślają naturalny charakter drewna. Kluczem do sukcesu jest to, aby postawić na wysokiej jakości drewno. Najlepszymi parametrami użytkowymi może pochwalić się drewno bukowe i dębowe. Drewniane dekoracje doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach urządzonych w stylu skandynawskim.