dentysta, aparat ortodontyczny

Aparat ortodontyczny – jedyny sposób na wady zgryzu

Zdrowie i uroda
Podziel się

Wady zgryzu są bardzo powszechne, wystarczy rozejrzeć się wokół siebie, by zgodzić się z takim wnioskiem, mają je dorośli i dzieci. Coraz więcej osób przekonuje się przy tym, że problemu tego nie można bagatelizować, zwłaszcza że nie jest to tylko defekt natury kosmetycznej. Z tego powodu ortodoncja Łódź cieszy się coraz większą popularnością – poszukiwany jest nie tylko ortodonta dziecięcy Łódź, ale też lekarz pracujący z dorosłymi. Bardzo ważną kwestię stanowi bowiem fakt, że zęby można wyprostować w każdym wieku.

Świetne skutki noszenia aparatu

Mimo że stomatologia, a w tym także ortodoncja Łódź intensywnie się rozwija, jak dotąd nie wymyślono żadnego innego sposobu prostowania zębów niż zakładanie aparatu. Co prawda w użyciu pojawia się metoda polegająca na wszczepianiu implantów prostujących zęby, ale na pewno szybko nie zastąpi ona aparatów całkowicie. Dla wielu osób konieczność założenia na zęby takiej metalowej konstrukcji, która następnie pozostanie na nich nawet kilka lat, nie jest zbyt nęcąca, warto jednak wiedzieć, że ortodonta Łódź może zaproponować liczne rozwiązania. Są to nie tylko zwykłe, klasyczne aparaty, w całości wykonane z metalu, ale też ich wersje estetyczne. Od jakiegoś czasu w użyciu są nawet aparaty nakładkowe, wykonane z tworzywa, pozbawione zamków i drutów. Leczenie ortodontyczne jest więc coraz mniej uciążliwe. Na pewno jest też bardzo wskazane, gdyż krzywe zęby są mocniej podatne na próchnicę, na uszkodzenia mechaniczne i nieraz są przyczyną trudności w wymowie. Warto je więc prostować niezależnie od wieku.

Co może zaproponować ortodonta Łódź?

Osoby niechcące zakładać najzwyklejszego, podstawowego aparatu (choć jest on najtańszy) muszą wybrać na miejsce leczenia swej wady gabinet nowoczesny, o dużej ofercie. W Łodzi jest wiele takich miejsc, proponują one bardzo liczne aparaty – szafirowe, kryształowe, lingwalne czy wspomniane nakładkowe. Wszystkie one działają tak samo skutecznie, a ich dyskrecja powoduje, że nikt nie musi obawiać się, iż podczas długich miesięcy leczenia będzie zmagał się z kompleksami.

W przypadku najmłodszych w grę wchodzą też ruchome aparaty zdejmowane, które nosi się kilka godzin w ciągu dnia i obowiązkowo zakłada na całą noc. Jednak ortodonta dziecięcy Łódź nierzadko zaleca założenie stałego aparatu także u dzieci, choćby dlatego, że najmłodszych trudno zmotywować do zakładania klamry.