klinika dentystyczna szczecin

Czego nie wiesz o stomatologii?

Zdrowie i uroda
Podziel się

XXI wiek to czas, w którym każdy mieszkaniec większego miasta, takiego jak Szczecin, coraz bardziej dba o stan swojego uzębienia. Jednak ciągle funkcjonują w społeczeństwie pewne nieprawidłowe informacje. Jak dokładniej one wyglądają?

1) “Ubytek w zębie oznacza po prostu dziurę w nim”

Niestety bardzo dużo osób ciągle myśli, że ubytek w zębie powinniśmy traktować bardzo dosłownie i że oznacza to po prostu dziurę w środku zęba. Wobec tego, jeśli tylko nie widzą oni jakiejś podejrzanej dziury w zębie, to nie idą do stomatologa.

Tymczasem tak do końca to nie jest. Każdy stomatolog Szczecin wyjaśni tutaj, że zasadniczo ubytek w zębie to po prostu infekcja bakteryjna. Rzeczywiście, jej efektem jest destrukcja tkanek zęba, co prowadzi do powstania przebarwienia i dziury. Jednak czasem jest tak, że na zewnątrz widoczna jest jedynie malutka dziurka, prawie niewidoczna gołym okiem, a bakterie penetrują głęboko do zęba.

2) “Najważniejsze jest myć zęby rano i wieczorem”

Rzeczywiście, z pewnością każdy dentysta Szczecin przytaknie tutaj, że całkiem istotne jest to, aby myć zęby rano i wieczorem… jednak to zdecydowanie nie wszystko.

Myć zęby powinniśmy po każdym posiłku. Co ciekawe, za taki posiłek uznawana jest także kawa, jeśli miała dużo cukru i mleko w sobie. Co więcej, nie wystarczy wyszorować zębów. Tak naprawdę powinno się używać jeszcze różnego rodzaju płukanek czy też nici dentystycznych albo innych akcesoriów, które poprawiają dokładność mycia.

3) “Ubytek musi boleć”

To jest mit, który niestety ma poważne skutki. Wiele osób bowiem wierzy, że każdy ubytek musi boleć. Skoro zatem nie boli, to nie jest ubytkiem.

To jest oczywiście nieprawda. Po pierwsze, ból pojawia się wtedy, kiedy bakterie dotrą do zakończeń nerwowych- czasem cały ząb może zostać zniszczony, zanim tam dotrą. Ponadto każdy z nas ma inny próg bólu i jednego będzie bolało naruszenie jednego włókna, a inni nie poczują zupełnie nic.

4) “Leczenie kanałowe to nic takiego”

Nie jest tak. Niestety każdy stomatolog Szczecin wyjaśni tutaj, że leczenie kanałowe to tak naprawdę śmierć zęba. Dentysta Szczecin zatem musi tutaj umartwić ząb, co sprowadza się do tego, że choć będzie znajdował się on jeszcze w jamie ustnej, to niestety nie będzie silny i prędzej czy później może dość łatwo wypaść.

5) “Klinika dentystyczna Szczecin, w której zajmują się stomatologią estetyczną, da radę naprawić każdy uśmiech”

Na koniec trzeba podkreślić, że niestety klinika dentystyczna Szczecin absolutnie nie zawsze poradzi sobie ze wszystkimi stanami.