tanie monitory

Monitor poleasingowy, czy od osoby prywatnej?

Technologia
Podziel się

Monitory używane cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Jest to prosty sposób na to, aby zaoszczędzić gotówkę. Docenią to Ci, którzy potrzebują nowoczesnego, a jednocześnie zaawansowanego sprzętu. Nowe urządzenie może kosztować nawet kilka tysięcy złotych, a więc nie każdy może pozwolić sobie na taki wydatek. Wiele osób zastanawia się, czy wybrać monitor poleasingowy, czy od osoby prywatnej. Poniżej umieszczono praktyczne wskazówki, które ułatwią podjęcie ostatecznej decyzji.

Bezpieczeństwo zakupu

Monitory poleasingowe pochodzą z pewnych i zweryfikowanych źródeł. Nie trzeba więc obawiać się, że sprzęt jest nieoryginalny lub pochodzi z nielegalnej dystrybucji. Oczywiście należy wybrać pewnego sprzedawcę, który posiada wyrobioną renomę na rynku. Plusem monitorów używanych poleasingowych jest fakt, że sprzęt jest wielokrotnie testowany. Doskonale wiemy, w jakim stanie jest urządzenie.

Tanie monitory oferowane przez osoby prywatne często nie posiadają żadnej historii eksploatacji. Oznacza to, że nie wiemy, w jakich warunkach były one użytkowane. Często okazuje się, że sprzedawca nie jest pierwszym właścicielem sprzętu. Może okazać się, że proponuje on monitor, który należał do kilku różnych osób. Prawdopodobieństwo pojawienia się przedwczesnej awarii znajduje się na bardzo wysokim poziomie.

Gwarancja

Monitory poleasingowe to zakup, który nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Ponadto bardzo często można spotkać się z praktycznie nowym sprzętem, który był wykorzystywany przez krótki czas. Nie bez znaczenia jest także okres gwarancyjny, który najczęściej wynosi 12 miesięcy. Tanie monitory mogą posłużyć przez lata. Kupujący nie musi obawiać się, że niska cena jest równoznaczna z słabą jakością.

Osoby prywatne, które oferują monitory używane nie biorą odpowiedzialności za to, jak będą się one sprawować. Nierzadko ulegają one awarii już po kilku miesiącach. Naprawa sprzętu odbywa się na nasz rachunek, co stanowi podstawową wadę. Jesteśmy narażeni nie tylko na niedogodności, ale również dodatkowe koszty.

Cena zakupu

Faktem jest, że cena monitorów używanych oferowanych przez osoby prywatne często jest bardzo niska, jednak zakup wiąże się z dużym ryzykiem. Nie można więc powiedzieć, że jest to rozwiązanie, które opłaca się najbardziej.

Ceny monitorów poleasingowych mogą być nieco wyższe, jednak ryzyko zmarnowania gotówki jest mniejsza. Trzeba wziąć pod uwagę, że sprzęt jest objęty okresem gwarancyjnym, a przed sprzedażą przechodzi przez liczne kontrole. Pozwala to zapobiec kłopotliwym usterkom.