gniazo modułowe

Czym charakteryzują się nowoczesne gniazda modułowe?

Technologia
Podziel się

Niezbędnym elementem profesjonalnych instalacji elektrycznych są oczywiście funkcjonalne gniazdka. W dużej mierze to właśnie dzięki nim cała instalacja, może działać prawidłowo i bezpiecznie. Do gniazdek modułowych bez problemu można podłączyć przewody, które wykorzystywane są do zasilania różnorodnych urządzeń elektrycznych.

Szerokie zastosowanie?

Nowoczesne gniazda modułowe mają bardzo wiele zalet, dlatego też mogą pochwalić się szerokim zastosowaniem. Oryginalne gniazdka doskonale sprawdzą się nie tylko w mieszkaniach prywatnych i biurach, ale również w garażu, warsztatach i różnorodnych budynkach użyteczności publicznej. Popularne gniazdka wtyczkowe, to nic innego jak modułowy aparat elektryczny, który oferuje użytkownikom bardzo wiele możliwości. Na rynku dostępne są modele pojedyncze i podwójne.

Oprócz specjalnych gniazdek modułowych warto postawić także na pozostałe elementy aparatury modułowej. Mowa tutaj przede wszystkim o specjalnych wyłącznikach nadprądowych i różnicowoprądowych, czy też o szynach prądowych. Tylko profesjonalna aparatura jest w stanie zapewnić bezpieczną i niezawodną instalację elektryczną.

Moda na gniazdka modułowe na szynę

Rekordy popularności w dzisiejszych czasach biją gniazda elektryczne modułowe na szynę, które mogą znajdować się w bezpośrednim pobliżu bezpieczników i wyłączników. Dzięki specjalnym zaczepom sprężynowym, nie ma nawet najmniejszych problemów z instalacją.

Gniazdo modułowe zaprojektowane jest w taki sposób, że z energii elektrycznej można skorzystać nawet wtedy, gdy prąd odpowiedzialny za zasilanie obwodu zostanie odłączony. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można szybko podłączyć urządzenia i sprzęt niezbędny do błyskawicznego naprawienia usterek. Do wtyczkowego gniazda można podłączyć wkrętarkę albo przenośną lampę. Gniazdo modułowe znacząco ogranicza ryzyko spowodowania przepięcia lub zwarcia.

Jakie zalety?

Gniazda elektryczne modułowe są bardzo szczelne i wytrzymałe, dlatego też zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Największym zainteresowaniem cieszą się gniazda modułowe wykonane ze sztucznych materiałów, które mogą pochwalić się atrakcyjną ceną. Przy wyborze nowego gniazda warto zwrócić uwagę na kluczowe parametry. Najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście atestowane gniazda, które wyposażone są w bolec uziemiający.

Jeżeli chodzi o szczelność, to najlepszym wyborem jest gniazdo modułowe z certyfikatem IP. Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest design gniazdek, który wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę.