dbanie o zęby, dentysta

Jak powinien pracować idealny dentysta?

Zdrowie i uroda
Podziel się

Praca dentysty do łatwych nie należy, ale cóż – o tym wie każdy, kto chce kształcić się w tym zawodzie. Problem w tym, że istnieje rozgraniczenie pomiędzy kwestiami stricte merytorycznymi, a tzw. etyką zawodową. I to właśnie ona decyduje o tym, czy dany dentysta Kraków Nowa Huta może liczyć na dużą liczbę pacjentów.

Po pierwsze – profesjonalizm

Dobry dentysta Kraków Nowa Huta powinien działać przede wszystkim profesjonalnie. I choć może to brzmieć absurdalnie, to nie zawsze tak jest. Zdarza się nawet, że dentysta często forsuje zabiegi, na które pacjenta po prostu nie stać. Co gorsza, w przypadku protestu ze strony pacjenta, stomatolog Kraków Nowa Huta zaczyna budować negatywną atmosferę wokół siebie. Czy taka praca może w dalszej perspektywie przynieść stosowne profity?

Po drugie – zrozumienie

Etyczny stomatolog Kraków Nowa Huta powinien w miarę możliwości rozumieć swojego pacjenta. Jeśli ten odczuwa intensywny ból zęba, to stosowanie zabiegów polegających wyłącznie na przedłużaniu tego bólu (zwłaszcza ostrego) jest nieetyczne. Owszem, ekstrakcja jest dużo mniej dochodowa od chociażby leczenia kanałowego, ale czasami trzeba ją przeprowadzić. Zwłaszcza, że pacjent może nie mieć środków na tak zwaną kanałówkę.

Po trzecie – czas

Dobry stomatolog Nowa Huta powinien umieć zorganizować swój czas pracy. I nie chodzi tu wyłącznie o optymalizację godzin przyjęć pacjentów, lecz przede wszystkim o czas niezbędny do zrealizowania świadczenia uśmierzającego ból. Każdy dentysta miał pewnie taką sytuację, że mimo zaplanowania grafiku pracy, zawsze pojawiał się ktoś do chociażby natychmiastowego usunięcia zęba. Dla takich ludzi również trzeba mieć czas. Zwłaszcza że w grę wchodzi potężny ból, którego nie da się stłamsić lekami.

Po czwarte – personel

Jeśli stomatolog ma odnieść sukces zawodowy, to musi on postawić na profesjonalny personel. Osoby, które witają pacjenta w poczekalni lub recepcji, są prawdziwą wizytówką każdego punktu stomatologicznego. Co prawda nie da się zaprzeczyć, że najważniejszym ogniwem pozostaje tu lekarz – stomatolog, ale pierwszą opinię na temat danego obiektu buduje się właśnie w kontaktach z personelem. Jeśli będą to osoby o profesjonalnym i przyjaznym podejściu, to z pewnością warto na nie postawić.

Podsumowując, stomatolog Nowa Huta powinien w swej pracy kierować się nie tylko wiedzą, ale i etyką. Co więcej, obydwie te płaszczyzny powinny być traktowane na równi, gdyż ich rozdzielenie z pewnością nie przysporzy krakowskim dentystom (i nie tylko) pacjentów.