dentysta, zdrowe zęby

Wszystko co warto wiedzieć o licówkach

Zdrowie i uroda
Podziel się

Licówki to idealny sposób na nowy, olśniewający uśmiech. Nie każdy może pochwalić się pięknymi, równymi zębami. Na szczęście stomatologia estetyczna poradziła sobie z tym wyzwaniem. Co trzeba wiedzieć o licówkach przed wizytą u stomatologa?

Kiedy warto założyć licówki?

Klinika dentystyczna Zabrze zakłada licówki pacjentom, którzy chcą wyeliminować niedoskonałości. Ukruszenie zęba, ułamanie, pękniecie czy zmiana koloru nie wygląda estetycznie. Również różne kształty zębów oraz szczeliny można wyrównać przy pomocy licówek.

Stomatolog Zabrze nie zaproponuje licówek tym pacjentom, którzy nadal mają niewyleczone zęby. Konieczne jest również usuniecie kamienia nazębnego. Choroby dziąseł oraz przyzębia są przeciwwskazaniem do założenia licówek. Nie mogą ich mieć również osoby cierpiące na bruksizm.

Jak zakłada się licówki?


W czasie pierwszej wizyty dentysta Zabrze Zaborze pobiera wycisk zębów, na podstawie którego robione są odlewy. Konieczne jest do tego delikatne zeszlifowanie szkliwa, by licówki idealnie przylegały do zębów.

Następnie stomatolog Zabrze przygotowuje nakładki. Pacjent przez kilka dni chodzi w przygotowanych licówkach, które nadal nie zostały na trwałe przytwierdzone. Jest to czas, w którym pacjent ocenia, jak się czuje. Jednocześnie dentysta Zabrze Zaborze ma szansę wprowadzić poprawki, które sprawią, że licówki będą wyglądały idealnie.

Na ostatniej wizycie, która odbywa się po kilku dniach, stomatolog Zabrze na stałe przytwierdza licówki.

Porcelana, akryl czy kompozyt?

Klinika dentystyczna Zabrze proponuje pacjentom bardzo różnorodne licówki. Ważny jest materiał, z którego zostaną wykonane, gdyż to właśnie od niego zależy ich trwałość.

Licówki akrylowe są najtańsze, ale również najmniej trwałe Najczęściej wykorzystywane są jako tymczasowe licówki w sytuacjach, gdy pacjent nie jest pewien swojej decyzji. Kompozytowe licówki mają jednolitą barwę. Mogą wyglądać sztucznie.

Dentysta Zabrze Zaborze najczęściej poleca licówki wykonane z porcelany. Ich zaletą jest naturalny wygląd oraz duża wytrzymałość. Decydując się na porcelanowe licówki można mieć pewność, że przez 20 lat będą one wyglądały pięknie i zdrowo.

Nie każdego natura obdarzyła idealnym uśmiechem. Jednak z pomocą stomatologii estetycznej każdy może poprawić swój wygląd. Licówki to rozwiązanie, dzięki któremu nasz uśmiech będzie biały, równy i zdrowy. Jest to rozwiązanie, które pozwoli uśmiechać się każdego dnia.