skup działki, skup działek z ogrodem

Jak szybko i bezpiecznie sprzedać działkę?

Biznes Dom i ogród
Podziel się

Chcesz szybko sprzedać nieruchomość? Nie masz czasu lub nie chcesz zajmować się przeróżnymi formalnościami, ogłoszeniami i szukaniem nabywców? Dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z usług firmy, która prowadzi skup działek. Jak to działa i jakie są zalety takiego rozwiązania?

Na czym polega skup działek?

Sprzedaż nieruchomości wymaga sporo zachodu. Musisz nieźle orientować się w przepisach prawnych, a także wiedzieć, jakiej ceny zażądać od potencjalnego klienta. Zdobycie takiej wiedzy wymaga czasu, a przecież takie transakcje robi się rzadko.
Dobrym wyjściem jest znalezienie firmy, która zajmuje się skupem działek. Taka wyspecjalizowana firma zwykle prowadzi skup działek budowlanych, rolnych, mieszkań i innych nieruchomości. Często skupuje też tzw. nieruchomości problematyczne, czyli np. w złym stanie technicznym, zadłużone czy z lokatorem.
Jeśli zdecydujesz się na sprzedaż działki takiej firmie, to najpierw firma wyceni twoją działkę. Ustalenie właściwej ceny jest jednym z trudniejszych zadań przy sprzedaży nieruchomości. Potem załatwi niezbędne formalności i przygotuje dokumenty. Na koniec wypłaci ci pieniądze.

Zalety sprzedaży działki agencji nieruchomości

Korzystanie z usług firmy, która prowadzi skup działek budowlanych ma szereg zalet, wtedy, gdy sprzedajesz działkę lub masz w planach kupno działki.
Przede wszystkim transakcja jest przeprowadzana szybko i bezpiecznie. Nie musisz szukać kupców, wystawiać ogłoszeń, przygotowywać różnych dokumentów. Firma załatwia większość formalności, łącznie z wyceną działki, a tobie pozostanie właściwie tylko podpisanie umowy sprzedaży u notariusza.

Sprzedaż lub kupno działki przez agencję – jak wybrać najlepszą firmę?

Jeśli chcesz skorzystać z usług firmy, która prowadzi skup działek, to musisz zwrócić uwagę na kilka spraw. Przede wszystkim firma powinna być wiarygodna. Szukaj takiej, która jest na rynku od wielu lat i ma dobrą opinię wśród klientów. Popytaj znajomych, którzy korzystali z jej usług, czy są zadowoleni.
Proponowana przez firmę umowa powinna być jasna i przejrzysta, nie może też zawierać ukrytych kosztów. Zwróć też uwagę na to, czy firma współpracuje z rzeczoznawcami majątkowymi. Współpraca gwarantuje właściwą wycenę nieruchomości.
Ważne jest także podejście do klienta oraz szybkość realizacji zlecenia. To ostatnie jest ważne, gdy zależy ci na szybkim otrzymaniu pieniędzy.