proteza, dentysta

Jak wygląda leczenie przy pomocy protezy All-On-4?

Zdrowie i uroda
Podziel się

Uzupełnianie braków w uzębieniu jest niezwykle skomplikowanym procesem, który w wielu przypadkach wymaga przeszczepu kości lub odbudowania tkanki kostnej przy pomocy zabiegu sterowanej regeneracji kości. Są to rozwiązania bardzo kosztowne, które pochłaniają dużo czasu. Proces pełnej regeneracji odbudowanej tkanki kostnej trwa bowiem od 6 do 9 miesięcy. Oznacza to, że wszczepianie implantów można rozpocząć najwcześniej pół roku po zabiegu odbudowy tkanki kostnej.

Na szczęście istnieją metody, które pozwalają uzupełnić braki w uzębieniu bez konieczności odbudowy tkanki kostnej. Do takich metod można zaliczyć m.in. protezy All-On-4. Jest to rozwiązanie natychmiastowe, ponieważ pozwala ono uzupełnić braki w uzębieniu w jeden dzień. Jakie są zalety protez All-On-4 oraz jak wygląda przebieg leczenia przy pomocy tej metody? Odpowiedzi na powyższe pytania poznasz w tym artykule.

Przebieg leczenia przy pomocy protez All-On-4

Leczenie przy pomocy tej metody należy rozpocząć od wizyty kontrolnej w odpowiedniej klinice. Wówczas przedstawiony zostaje plan leczenia w oparciu o wywiad z pacjentem. W trakcie pierwszej konsultacji wykonuje się niezbędne badania, takie jak tomografia komputerowa oraz pantomogram.

Po przeprowadzeniu wywiadu oraz ustaleniu planu leczenia odbywa się proces montażu protezy All-On-4. Polega on na wprowadzeniu czterech implantów w tkankę kostną szczęki lub żuchwy. Następnie przykręca się do nich łączniki, które mają na celu połączyć protezę z implantami. Taka proteza jest przykręcona na stałe i w pełni funkcjonalna już w dniu zabiegu. Po zamontowaniu protezy All-On-4 bardzo ważne jest odbywanie wizyt kontrolnych w terminach wyznaczonych przez lekarza.

Zalety protez All-On-4

Protezy All-On-4 są innowacyjnym sposobem na odbudowę braków w uzębieniu. Największą zaletą tej metody jest szybkość, ponieważ taką protezę zakłada się w ciągu jednego dnia po konsultacji z lekarzem prowadzącym. Istotną zaletą jest również to, że metoda ta nie wymaga przeszczepu kości lub odbudowy tkanki kostnej. Taki proces wiąże się bowiem z minimum półrocznym okresem oczekiwania na pełną regenerację kości.

Warto również wspomnieć o tym, że montaż takiej protezy jest praktycznie bezbolesny, a sama proteza jest w pełni funkcjonalna od razu po przykręceniu jej do implantów. Oznacza to, że nie musimy przechodzić żadnego okresu rekonwalescencji.