kursy SEP, szkolenie SEP

Jak zostać elektrykiem i gdzie zdobyć uprawnienia SEP?

Technologia Przemysł
Podziel się

Elektryk to dziś jeden z najbardziej deficytowych zawodów. To oznacza, że pracownicy są pilnie poszukiwani na rynku pracy i mogą liczyć na dobre zarobki. Jak zostać elektrykiem? Oprócz wykształcenia zawodowego przydadzą się specjalne uprawnienia wydawane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich, popularnie nazywane uprawnieniami SEP. Jak je zdobyć i dlaczego warto?

Elektryk – pewny zawód i dobre zarobki

Wybór zawodu to trudna decyzja. Nic dziwnego, że zastanawiając się nad zajęciem dla siebie, wiele osób zapoznaje się ze specyfiką bardzo różnych zawodów i zastanawia się, jakie kwalifikacje są niezbędne do ich wykonywania. Jednym z kryterium jest także dostępność pracy dla danej profesji oraz oferowane zarobki.
Zawód, który zapewni i pewną pracę, i dobre źródło utrzymania, to z pewnością elektryk. Na rynku istnieje ogromne zapotrzebowanie na fachowców z uprawnieniami SEP, czyli kwalifikacjami potwierdzonymi przez Stowarzyszenie Elektryków Polski. Odbyty kurs SEP Kraków i zdany egzamin to możliwość szybkiego awansu i podwyżki w tej branży.

Czym są uprawnienia SEP?

Jeśli chodzi o uprawnienia SEP Kraków nie odbiega od innych dużych miast. Zaświadczenie Stowarzyszenia Elektryków Polskich jest wymagane przez większość pracodawców. Z kolei tam, gdzie można zatrudnić się bez zaświadczenia, zdobywając uprawnienia można liczyć na podwyżkę czy awans.
SEP Kraków to nic innego jak dokument poświadczający konkretne kwalifikacje danej osoby. Istnieją różne zakresy egzaminu: G1, G2, G3. Każdy daje inne uprawnienia – podstawowy pozwala na pracę z instalacjami elektrycznymi o dowolnym napięciu, najwyższy także na pracę z turbinami czy urządzeniami przemysłowymi, również gazowymi. Certyfikat wydawany jest na 3 lata.

Uprawnienia SEP Kraków – gdzie szukać kursu przygotowującego do egzaminu?

Chcąc zdać egzamin Stowarzyszenia Elektryków Polskich za pierwszym razem i osiągnąć wysoki wynik, trzeba przyłożyć się do poszerzenia swojej wiedzy i zdobycia konkretnych umiejętności. Najlepszym przygotowaniem jest profesjonalny kurs SEP Kraków.
W Krakowie nie brakuje ofert szkolenia dla elektryków. Wiele dedykowanych jest uprawnieniom SEP. Szkolą na wybranym przez kandydata poziomie, by ten mógł bez problemu zdobyć potrzebny mu do rozwoju certyfikat zaświadczający o posiadanych kompetencjach. Wybierając kurs, najlepiej stawiać na ośrodek szkoleniowy cieszący się renomą wśród byłych kursantów.