Kasetony sufitowe

Kasetony sufitowe – funkcjonalna ozdoba

Dom i ogród
Podziel się

Urządzanie własnego mieszkania czy domu to dla wielu szczyt marzeń. Dobieranie dodatków, szukanie wyposażenia, ustawianie bibelotów to bardzo przyjemne zajęcie. Zanim jednak rozpocznie się dekoracja trzeba zadbać o atrakcyjny wygląd samych ścian. Coraz większą popularność zdobywają odważne kolory, zabawa w łączenie różnych tekstur zarówno na ścianach, jak i podłogach czy sufitach. Ciekawą opcją do wykorzystania są tapety, płytki, a także kasetony sufitowe. Ograniczeniem w tworzeniu atrakcyjnego pomieszczenia jest wyobraźnia, gust i ewentualne środki finansowe.

Jak udekorować sufit?

Pod względem dekoratorskim sufit był długo pomijany. Jedyną ozdobą instalowaną na nim był mniej lub bardziej wyszukany żyrandol, a w późnym PRL mógł być, co najwyżej obłożony boazerią jak reszta pomieszczenia. Aktualnie sufit uzyskał pełnoprawne miejsce, gdy chodzi o dekorowanie. Popularne stały się kasetony sufitowe zmywalne, tapety czy tkaniny mocowane na suficie, czy wreszcie inne ozdoby. Najczęściej jednak ludzie wybierają kasetony, które w szybki sposób zrewolucjonizują wygląd wnętrza. Różne warianty wzoru zastosowanego na nich sprawiają, że można je dopasować do każdego wnętrza. Panele 3d na sufit to bardzo ciekawe rozwiązanie – są łatwe w odświeżeniu – nie trzeba ich malować, wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką. Również istotnym jest fakt, że kasetony sufitowe zmywalne tego typu mają delikatne działanie wygłuszające – jest to duża zaleta w budynkach wielomieszkaniowych, zwłaszcza tych z minionej epoki, w których są cienkie sufity. Warto rozważyć takie rozwiązanie przy remoncie czy wykańczaniu własnego lokum.

Gdzie kupić panele sufitowe przy napiętym budżecie?

Wykańczanie nowego lokum pochłania jednak dosyć duży budżet. Nie zawsze jest dostępna gotówka pozwalająca na nielimitowane zakupy. Trzeba spełniać swoje fantazje przy możliwie najniższych cenach. Kupowanie online jest drogą do tej oszczędności. Kasetony sufitowe sklep internetowy to gwarancja niższej ceny niż w sklepach stacjonarnych. Dodatkowo, w sklepie internetowym jest dużo większy wybór wzorów w porównaniu do zwykłych sklepów budowlanych. Panele 3d na sufit nie są produktem, który musi być sprawdzany naocznie – wystarczy umiejętnie dobrać go do projektu wnętrza. Można, zatem kupić je bez wcześniejszego oglądania stacjonarnie. Dlatego kasetony sufitowe sklep internetowy to dobra opcja. To piękne rozwiązanie jest rozwiązaniem na lata i w dłuższym okresie może okazać się tańsze od tradycyjnego pomalowania farbami. Również pielęgnacja jest bardzo łatwa – kasetony są zmywalne i wystarczy woda z delikatnym detergentem.