dbanie o zęby, dentysta

Leczenie zębów w narkozie. Bezbolesne i w miarę tanie

Zdrowie i uroda
Podziel się

Wokół leczenia zębów w narkozie narosło wiele mitów. Mówi się między innymi, że nie każdy pacjent może się jemu poddać, a sam koszt leczenia zębów w narkozie jest bardzo duży. Nie jest tak. Dobry dentysta Wrocław nie pobierze za leczenie zębów w narkozie zbyt dużych opłat, a narkoza jest całkiem bezpieczna nawet dla osób schorowanych. Stomatolog Wrocław sam oczywiście narkozy podać nie może. Robi to anestezjolog, który uczestniczy w leczeniu zębów w narkozie od początku do końca.

Leczenie zębów w narkozie. W jego trakcie dobry dentysta Wrocław jest w stanie wyleczyć wiele zębów

Wysoka cena za leczenie zębów w narkozie wynikać może z jednego. W trakcie narkozy stomatolog Wrocław może wyleczyć wiele zębów i naliczyć za to opłaty zgodne z cennikiem gabinetu stomatologicznego. Przy leczeniu zębów bez narkozy stomatolog w trakcie jednej wizyty leczy jednego zęba – dlatego opłaty wydają się niższe. Każdy pacjent, który chodzi do gabinetu dentystycznego wielokrotnie i liczy koszty tych wizyt, łatwo przeliczy, że koszt narkozy jest jedynym dodatkowym koszem leczenia zębów w narkozie. Z reguły niewysokim. Niejeden stomatolog Wrocław oczekuje najwyżej kilkuset złotych dopłaty za narkozę. Oczywiście są i takie gabinety, w których jest drożej. Nie trzeba jednak z ich usług korzystać.

Narkoza stomatologiczna. Jak się ją podaje?

Narkoza stomatologiczna nie ma nic wspólnego z narkozą podawaną pacjentowi na sali operacyjnej. Narkoza stomatologiczna jest o wiele słabsza i podawania dożylnie. Pacjent jest usypiany nie na całe leczenie stomatologiczne tylko na 2-3 minuty, w trakcie których stomatolog leczy zęby. Po takim czasie pacjent jest wybudzany i w razie konieczności usypiany ponownie. Taka narkoza jest przede wszystkim dużo bezpieczniejsza dla pacjenta niż narkoza klasyczna. Co więcej, dobry dentysta Wrocław ma szansę z pacjentem porozmawiać, zapytać czy bolało, poinformować co będzie robić dalej. Dzięki temu pacjent jest mniej zestresowany.

Po wybudzeniu z narkozy można pójść do domu

Pacjent po wybudzeniu z narkozy i po zakończeniu leczenia stomatologicznego powinien pozostać na terenie przychodni stomatologicznej około pół godziny. W tym czasie dojdzie do siebie i wybudzi się całkowicie. Później może po prostu pójść do domu. To też duży plus takiej narkozy.