gabinet stomatologa, dentysty

Leczenie kanałowe nie musi być trudne ani bolesne

Zdrowie i uroda
Podziel się

Każde leczenie stomatologiczne kojarzy się pacjentom z przykrymi chwilami, a stomatologia Szczecin z miejscem, w którym lekarz dentysta może spowodować ból. W opinii wielu pacjentów najtrudniejsze i najbardziej bolesne jest leczenie kanałowe. Każda klinika stomatologiczna Szczecin ma je w swojej ofercie. Czy rzeczywiście musi wiązać się ono z dolegliwościami bólowymi? Nie. Niejedna klinika dentystyczna Szczecin leczenie kanałowe wykonuje bezboleśnie.

Leczenie kanałowe kiedyś musiało boleć

Prawdą jest, że w czasach, w których nie było tak doskonałych narzędzi dentystycznych, leczenie kanałowe musiało boleć. Żadna klinika stomatologiczna Szczecin nie mogła zapewnić pacjentów, że leczenie kanałowe nie będzie bolało, bowiem wtedy, gdy pacjent zaczynał odczuwać silny ból, lekarz dentysta wykonujący leczenie kanałowe wiedział, że igła, którą czyści kanał, dotarła do jego końca. Obecnie jednak żadna klinika dentystyczna Szczecin nie jest wyposażona tylko w proste igły do czyszczenia kanałów zęba. Dentysta ma więcej możliwości, a przede wszystkim może zlecić wykonanie prześwietlenia zębów, na którym będzie widać kanały, dzięki czemu będzie wiedzieć jaki mają kształt i jak kierować igłę, którą kanał oczyszcza. Może także leczyć kanałowo pod kontrolą mikroskopijnej kamery. Wtedy nie musi u pacjenta powodować bólu, bowiem wszystko doskonale widzi na ekranie i wie, czy oczyścił kanał zęba do końca czy też nie.

Ząb musi zostać zatruty, a to może boleć

Niestety bez względu na to, która stomatologia Szczecin wykonuje leczenie kanałowe, na koniec do kanału dentysta musi włożyć lekarstwo, które ma za zadanie zatruć ząb. Takie lekarstwo musi pozostać w kanale zęba nawet przez kilka dni i niestety wtedy zatruwany ząb może boleć, choć nie jest to generalna zasada, bywa z tym różnie. Jest to jednak zupełnie inny ból, który można uśmierzyć lekami przeciwbólowymi. Nie muszą to być popularne leki z apteki, które są dostępne bez recepty. Ich siła działania może bowiem okazać się za słaba. Każdy dentysta jednak chętnie wypisze receptę na dobry i bezpieczny lek przeciwbólowy, który na pewno podziała.

Przed leczeniem kanałowym można poprosić o znieczulenie.

Wielu pacjentów zgłaszających się do kliniki dentystycznej Szczecin na leczenie kanałowe, denerwuje się, że będzie ono bolesne. Nawet jeśli lekarz zapewnia, ze tak być nie musi, można oczywiście poprosić o znieczulenie. Przed laty z pewnością lekarz odmówiłby takiego znieczulenia przed leczeniem kanałowym. Obecnie nie ma z tym problemu i nie zawsze konieczna jest dopłata za znieczulenie. Niejedna klinika stomatologiczna ze Szczecina ma jednak znieczulenie w cenie wizyty i nie wymaga od pacjenta żadnych dopłat.