gabinet stomatologa

Proteza na implantach – dlaczego warto się zdecydować?

Zdrowie i uroda
Podziel się

Braki w uzębieniu to problem bardzo wielu starszych ludzi. O ile brakuje tylko kilku zębów, to nie generuje to aż tak dużych dolegliwości. Zdecydowanie gorzej jest przy całkowitym braku uzębienia. Najczęściej w takich przypadkach seniorzy decydują się na tradycyjną protezę, ale inną alternatywą jest szczęka na implantach.

Szczęka na implantach cena i korzyści

Proteza na implantach cena nie jest szczególnie wysoka i ma bardzo wiele zalet. Polega ona na wszczepieniu miniimplantów, których zadaniem jest imitowanie korzeni zębów. W następstwie tego zabiegu tworzy się protezę, która trzyma się na wszczepionych implantach za pomocą specjalnych zatrzasków. Takie rozwiązanie daje znacznie lepsze efekty, ponieważ szczęka trzyma się dużo bardziej stabilnie i nie pojawiają się takie skutki uboczne jak zanikanie dziąseł.

Miniimplanty stosuje się co najmniej dwa w dolnej żuchwie oraz cztery w górnej szczęce. Mają one postać małych śrubek, a proteza utrzymuje się na nich przy pomocy specjalnych zatrzasków. O ile wadą tradycyjnych protez jest często ich wypadanie na przykład w trakcie jedzenia twardszych produktów, to implanty wszystkich zębów całkowicie ten problem eliminują.

Szczęka na implantach cena od 2500 zł

Zdecydowanie bywają dużo droższe rozwiązania z zakresu implantologii. Proteza na implantach cena może być bardzo różna i uzależniona jest od wielu czynników. Zawsze jest ona również ustalana indywidualnie i zależnie do danego przypadku. Każdy klient, który zdecyduje się na takie rozwiązanie, zostanie poinformowany o wszystkich kosztach, jakie będzie musiał ponieść.

Przy protezie na implantach ceny wahają się już od 2500 zł. Różnice mogą zależeć między innymi od takich czynników jak ilość implantów czy materiał, z jakiego zostanie wykonana proteza. Najczęściej trzeba do tego jeszcze doliczyć koszty wykonania usługi oraz inne, które mogą pojawić się na przykład w przypadku stanu dziąseł i szczególnych oczekiwań każdego klienta.

Jakie korzyści przemawiają za szczęką na implantach?

Główną zaletą jest przede wszystkim to, że taka proteza trzyma się dużo lepiej od tradycyjnej. Utrzymuje się również odpowiednia gęstość kości szczęki, a także zahamowany zostaje proces zanikania kości. Można jeść twardsze pokarmy jak świeże warzywa i owoce bez obawy, że szczęka będzie wypadać, czy przesuwać się. Zdecydowanie wpływa to bardzo dobrze na poczucie komfortu podczas jedzenia, a nawet rozmowy. Implanty wszystkich zębów mają więc wiele zalet, warto więc rozważyć takie rozwiązanie zamiast tradycyjnej protezy.