opieka stomatologiczna, dentysta

Proteza na implantach – sprawdzony sposób na piękny uśmiech

Zdrowie i uroda
Podziel się

Proteza na implantach stanowi niezwykle wygodne, a co najważniejsze skuteczne uzupełnienie ubytków zębowych. Dobrze wykonana proteza pomaga zwiększyć komfort pacjenta, znacznie ułatwiając wykonywanie codziennych czynności.

Proteza na implantach – dla kogo?

Uzupełnienie ubytków zębowych to niezwykle ważna kwestia, która pomaga w zachowaniu nienagannego stanu jamy ustnej – warto pamiętać o tym, że w przypadku osób, które straciły większość zębów jedynym skutecznym rozwiązaniem bardzo często okazuje się zastosowanie stałej i wytrzymałej protezy na implantach.

Proteza na implantach stanowi doskonałe rozwiązanie w przypadku pacjentów, którzy nie chcą decydować się na tradycyjną protezę dentystyczną – trzeba zaznaczyć, że protezy na implantach są o wiele wygodniejsze i trwalsze niż te tradycyjne.

Umocowanie protezy na kilku stabilnych implantach sprawdzi się także w przypadku pacjentów, którzy chcą uniknąć implantologicznego uzupełnienia wszystkich ubytków – szczęka na implantach jest o wiele szybszą i bardziej ekonomiczną opcją niż czasochłonne wszczepianie pojedynczych implantów.

Zalety protez na implantach

Protezy na implantach posiadają szereg zalet – posiadacze protez tego typu zachwalają między innymi ich dużą wygodę. Warto pamiętać o tym, że w odróżnieniu od protezy tradycyjnej, proteza na implantach jest mocowana na stałe, dzięki czemu nie przesuwa się, zapewniając ogromny komfort użytkowania.

Warto wspomnieć także o tym, że implanty, na których mocowana jest proteza działają podobnie jak korzenie zębów, zapobiegając przedwczesnemu zanikowi tkanki kostnej. Dodatkowo protezy na implantach gwarantują bardziej naturalny efekt niż tradycyjne protezy dentystyczne.

Proteza na implantach cena – najważniejsze składowe

Cena protezy na implantach to wypadkowa wielu różnorodnych czynników – na koszt całej procedury będą mieć wpływ między innymi elementy takie jak stan uzębienia pacjenta czy ilość badań i zabiegów poprzedzających wszczepienie implantów i wykonanie protezy.

Cena protezy na implantach będzie zależeć również od lokalizacji i renomy danej kliniki. Na wzrost kosztów związanych z zabiegiem może mieć także wpływ jakość zastosowanych materiałów.

Szczęka na implantach cena – o czym pamiętać?

Obliczając budżet potrzebny do wykonania szczęki na implantach koniecznie trzeba pamiętać o tym, że do poprawnego zamocowania protezy koniecznym okaże się wszczepienie minimum 4 implantów.

W większości przypadków proteza na implantach cena w sprawdzonych i zaufanych klinikach oscylują w granicach 15-25 tysięcy złotych. Warto pamiętać o tym, że w koszt zabiegu bardzo często zawiera wizyty konsultacyjne oraz profesjonalną opiekę po zabiegu