wizyta w klinice dentystycznej, dentysta

RTG zębów w Rudzie Ślaskiej

Zdrowie i uroda
Podziel się

W bardzo wielu przypadkach na skuteczność leczenia stomatologicznego wpływa wykonanie RTG zęba Śląsk. Nic więc dziwnego, że można przeprowadzić je już w wielu większych gabinetach dentystycznych. Jest to wygodne rozwiązanie zarówno dla lekarza, jak i samego pacjenta. Na czym polega to badanie i kiedy powinno się je wykonać?

RTG zęba Śląsk – na czym polega?

Do przeprowadzenia badania rentgenowskiego wykorzystuje się promieniowanie x. Dlatego też wykonuje się je tylko na zlecenie lekarza i w przypadkach koniecznych. Trwa ono kilka minut, a jego efektem jest zdjęcie, które może dokładnie obrazować zarówno jednego zęba, jak i całą szczękę – w tym celu wykonuje się albo badanie punktowe, albo pantomograficzne. Na zdjęciu rentgenowskim widoczny jest stan tkanek i wewnętrznych struktur zęba, np. korzeni, dzięki czemu znacznie łatwej wnikliwie zdiagnozować problem dentystyczny i tym samym zastosować znacznie bardziej efektowne leczenie. Nic więc dziwnego, że RTG zęba Śląsk zlecanie jest przez lekarzy stomatologów coraz częściej.

W jakich przypadkach wykonuje się RTG zębów Ruda Śląska?

Najczęstszym wskazaniem do wykonania RTG zębów Ruda Śląska jest konieczność przeprowadzenia leczenia kanałowego. Dzięki temu lekarza dentysta może dokładnie określić stan zęba i jego wewnętrznych struktur, np. miazgi i korzeni, a to pozwala na znacznie efektywniejsze leczenie. Jednak RTG zębów Ruda Śląska stosuje się także w wielu innych sytuacjach, w tym między innymi w takich jak zaawansowana próchnica czy silny ból zęba bez widocznych gołym okiem ubytków, a także urazy zębów. Stosuje się je również często w celu przygotowania zęba do ekstrakcji, jako pomoc przy ocenie zawiązków zębów czy przy diagnostyce zębów zatrzymanych. Koniecznie należy je także wykonać, gdy dochodzi do wszczepienia implantów.

RTG zęba Ruda Śląska

Jak widać więc badanie RTG zęba Ruda Śląska jest bardzo ważnym zabiegiem diagnostycznym, które zleca lekarz stomatolog. To w wielu przypadkach dzięki niemu leczenie przebiega znacznie bardziej skutecznie. Bardzo często również nie jest możliwym przeprowadzenie określonego zabiegu bez zdjęcia rentgenowskiego. W zależności od indywidualnego przypadku dentysta może zlecić wykonanie zdjęcia rentgenowskiego tylko jednego zęba, co zazwyczaj ma miejsce w przypadku leczenia kanałowego, a w innych przypadkach całej szczęki.