Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna – najważniejsze fakty

Zdrowie i uroda
Podziel się

Stomatologia estetyczna budzi dzisiaj wiele emocji, a w Internecie znajdziemy o niej naprawdę wiele, niestety często całkiem sprzecznych informacji. Dlatego też naprawdę warto zapoznać się z poniższymi pytaniami i odpowiedziami, które pozwolą nam dokładniej określić, kto to w zasadzie jest stomatolog Szczecin zajmujący się stomatologią estetyczną.

1) Czy dentysta Szczecin zajmujący się stomatologią estetyczną ma rzeczywiście taką specjalizację?

No właśnie, jak to w zasadzie jest, czy naprawdę dentysta Szczecin zajmujący się taką dziedziną stomatologii, ma z niej specjalizację? Zdecydowanie nie, nie ma czegoś takiego jak specjalizacja ze stomatologii estetycznej.

Każdy stomatolog po studiach ma już pełne prawo i umiejętności potrzebne do tego, żeby zająć się leczeniem zachowawczym i często także endodoncją oraz wykonywać różne inne drobne zabiegi i działania. Każdy stomatolog Szczecin może także dodatkowo wyspecjalizować się w jakiejś dziedzinie np. ortodoncji, periodontologii itp. Jednak na tej liście zdecydowanie nie ma stomatologii estetycznej. Tej uczą się stomatolodzy na różnego rodzaju kursach.

2) Czy trzeba korzystać z pomocy stomatologa estetycznego? Nie można zakupić różnych produktów w Internecie?

Czy jednak warto iść do takiej kliniki ze stomatologią estetyczną? Przecież w internecie dostępnych jest naprawdę wiele sposobów na to, aby pięknie wybielić zęby itp.

No właśnie, zdecydowanie trzeba uważać na takie przedmioty. Nie są one w ogóle przebadane i czasem naprawdę możemy sobie dość mocno nimi zaszkodzić. Klinika dentystyczna Szczecin z kolei to miejsce, w którym uzyskamy naprawdę bardzo profesjonalną pomoc.

3) Czy trzeba odbyć wizytę u zwykłego stomatologa przed pójściem do kliniki stomatologii estetycznej?

Zasadniczo, klinika dentystyczna Szczecin specjalizująca się w stomatologii estetycznej jak najbardziej zatrudnia przecież lekarzy, którzy doskonale poradzą sobie ze wszelkiego rodzaju ubytkami, niemniej warto wcześniej wybrać się do innego dentysty, ponieważ jego pomoc będzie pewnie równie profesjonalna, a dodatkowo nieco tańsza.

4) Czy klinika dentystyczna Szczecin specjalizująca się w stomatologii estetycznej to tylko inwazyjne metody leczenia?

Oczywiście, ze nie! Czasem jednak wydaje nam się, że w zasadzie to skoro w Internecie dostępne są różnego rodzaju nakładki na zęby wybielające itp. to w klinice będą tylko i wyłącznie bardzo inwazyjne metody, jakieś wiercenia itp.

Warto zatem podkreślić, że stomatologia estetyczna w profesjonalnym wydaniu jak najbardziej posiada mnóstwo narzędzi, które wcale nie są bolesne, czy inwazyjne np. własnie nakładki na żeby, ale z profesjonalnymi żelami.