telefony

Zabezpieczenie ekranu smartfona

Technologia
Podziel się

Obecnie akcesoria telefoniczne zapewniają szereg możliwości zarówno w kwestii przechowywania, jak i przenoszenia czy ładowania smartfonów. Telefony te mają bardzo duże ekrany, które warto zabezpieczyć przed uszkodzeniem. Przeczytaj przygotowane przez blog GSM zestawienie najpopularniejszych form zabezpieczania ekranów smartfonów.

Folia ochronna

Jest to najczęściej spotykana, a zarazem najprostsza i najtańsza forma zabezpieczania ekranu. Stosując folie ochronne trzeba mieć się na baczności. Tego typu akcesoria telefoniczne co prawda bez problemu ochronią telefon przez zarysowaniem na przykład kluczami w kieszeni, jednak na nic się zdadzą, gdy telefon zostanie przecięty ostrym narzędziem.

Folie ochronne nie są w stanie zabezpieczyć dużego ekranu smartfona przed uszkodzeniem wynikającym z upadku. Ich właściwości nie pozwalają na zamortyzowanie upadku, zatem nie jest to rozwiązanie odpowiednie dla osób, które wiedzą, że zdarza im się upuścić telefon.

Obecnie na rynku pojawiła się nowinka telefoniczna w postaci folii w płynie. Jak sama nazwa wskazuje – kupując ten produkt, otrzymuje się płyn, który należy wylać na ekran smartfona i odczekać chwilę aż zastygnie. Taka forma pozwala na idealne dopasowanie się folii do każdego rodzaju ekranu – nawet zakrzywionego. Czytelnicy bloga GSM polecają tę formę ochrony ekranu jako budżetową i dość skuteczną.

Szkło hartowane

Jest to najbezpieczniejsza forma ochrony zdecydowanie polecana przez blog GSM, w szczególności osobom, którym zdarza się upuścić telefon. Szkło hartowane jest cienkim szkłem o dużej wytrzymałości, odpornym na przecinanie.

Szkło hartowane nie zmniejsza czułości ekranów dotykowych, a nieco droższe egzemplarze mają rozwiązania również na takie nowinki telefoniczne jak zakrzywione ekrany niektórych flagowych modeli smartfonów.

Szkło hartowane zapewnia zabezpieczenie dla ekranu przed uszkodzeniem, jednak należy pamiętać, że gdy samo szkło pęknie lub się ukruszy, traci integralność, a co za tym idzie – nie działa już w 100%. Na blogu GSM zdecydowanie polecamy tę formę zabezpieczenia ekranu jako dającą największą pewność ochrony.

Jedną z nowinek telefonicznych są także szkła hartowane zabezpieczające tylny aparat przed uszkodzeniem.

Etui z osłoną na ekran

To chyba najmniej popularna opcja ochrony ekranu smartfona wśród akcesoriów telefonicznych, głównie przez dość duże koszty. Etui jest wyposażone w klapkę, którą się zamyka, gdy nie korzysta się z telefonu.

Niestety, dla etui takie nowinki telefoniczne jak zakrzywiony ekran czy czytnik linii papilarnych umieszczony w niestandardowym miejscu mogą stanowić problem. W takiej sytuacji trzeba kupić specjalne etui dedykowane danemu modelowi, stworzone przez producenta telefonu. Jest to opcja dość kosztowna, jednak z reguły zapewnia ochronę nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale również przed wodą.