szczęka, dbanie o zęby

Stomatologia estetyczna Pabianice. Jak może pomóc w brakach zębowych?

Zdrowie i uroda
Podziel się

Ubytki zębowe mogą mieć wiele przyczyn. Niekiedy są skutkiem zaniedbań lub nieudanego leczenia kanałowego, ale często okazują się też wynikiem różnego typu urazów. Bez względu na to, dlaczego w twoim uśmiechu pojawiły się nieestetyczne przerwy, do dyspozycji masz skuteczne rozwiązania tego problemu.

Korony zębowe – czym są i kiedy się je stosuje?

Jednym z najczęściej wybieranych przez stomatologów sposobów na uzupełnienie ubytków zębowych jest zastosowanie koron. Mogą one być osadzane zarówno na korzeniu naturalnego zęba (o ile ten jest w wystarczająco dobrej kondycji) i umieszczony w nim wkładzie koronowo-korzeniowym, jak i implancie wszczepianym w dziąsło. Korony zębowe Pabianice występują w kilku wariantach. Najtańsze, ale bardzo rzadko stosowane są korony metalowe (zwłaszcza stalowe, chociaż kiedyś popularne były złote). Obecnie są one wypierane przez rozwiązania znacznie lepiej imitujące wygląd i funkcjonalność naturalnego zęba pacjenta. Chodzi tu przede wszystkim o korony z kompozytów stomatologicznych oraz ceramiczne (np. z tlenku cyrkonu).

Mosty zębowe – jedna z najpopularniejszych metod protetycznych
Drugi sposób na odbudowę utraconych zębów to mosty protetyczne. Podobnie jak korony, mogą być osadzane na kilka sposobów:

• na zębach pacjenta (po ich uprzednim oszlifowaniu);
• na wkładach korono-korzeniowych (po leczeniu kanałowym zębów sąsiadujących z ubytkiem);
• na implantach.

Mosty zębowe Łask składają się z kilku połączonych ze sobą koron, z których dwie graniczne (a czasem też któraś ze środkowych są mocowane na wspomnianych filarach. W przeciwieństwie do pojedynczych koron, mosty pozwalają na uzupełnienie braku zarówno jednego, jak i kilku zębów.

Stomatologia estetyczna Pabianice – inne techniki

Współczesna stomatologia estetyczna do dyspozycji ma również inne metody niż wspomniane mosty i korony zębowe Zduńska Wola. W przypadku znacznych ubytków najlepszym rozwiązaniem okazują się protezy częściowe lub całkowite. Można podzielić je na dwie grupy: stałe i ruchome. Te drugie mocowane są implantów i stosuje się je w leczeniu bezzębia.

Druga grupa obejmuje tradycyjne protezy akrylowe oraz szkieletowe, które z kolei przybierają formę sztywną (na metalowej podbudowie) lub elastyczną (wykonane z acetalu). Protezy szkieletowe, dzięki przeniesieniu sił żucia na kość wyrostka zębodołowego, zapobiegają jego zanikowi.