okładzina ścienna

Szybki sposób na ścianę nad blatem w kuchni? Wybierz okładziny ścienne PCV!

Dom i ogród
Podziel się

Ściany nad blatami kuchennymi narażone są na szybkie zabrudzenie, dlatego warto odpowiednio je zabezpieczyć. Do wyboru jest szeroka gama materiałów – nie tylko płytki ceramiczne czy szkło, ale również okładzina ścienna PCV.

Okładzina ścienna z PCV – co to jest?

PCV to bardzo wszechstronny materiał, który znalazł szerokie zastosowanie w wykończeniu wnętrz. Wykonuje się z niego między innymi wykładziny elastyczne, panele podłogowe, a także okładziny ścienne w różnych wzorach i kolorach.

Okładzina ścienna z PCV ma postać gotowych paneli o różnych wymiarach, które wyróżniają się trójwymiarowym efektem. Może przypominać płytki ceramiczne – duże kafelki lub mniejszą mozaikę, kamień naturalny, modny teraz beton o industrialnym wyglądzie lub drewniane deski.

Ze względu na swoje właściwości okładziny ścienne z PCV mają bardzo szerokie zastosowanie. Sprawdzają się między innymi w łazienkach, kuchniach, na korytarzach czy w pomieszczeniach gospodarczych.

Dlaczego warto wybrać okładzinę ścienną PCV?

Obecnie okładzina ścienna PCV cieszy się dużym powodzeniem wśród osób, które poszukują materiału taniego, estetycznego oraz trwałego, aby wykończyć ściany w różnych pokojach.

Zalety okładzin ściennych z PCV:

  • szeroka gama wzorów – różne wzory, faktury i kolory
  • przystępna cena – już od kilkunastu złotych za metr kwadratowy
  • prosty montaż – można wykonać go samodzielnie
  • szybkie prace – metamorfozę pomieszczenia można wykonać w jeden dzień
  • odporność na wilgoć – okładzina ścienna może być zamontowana w łazience i kuchni
  • łatwe czyszczenie – mycie z użyciem popularnych środków czystości

Okładzina ścienna PCV nad blat w kuchni

Miejsce nad blatem w kuchni powinno być odpowiednio zabezpieczone – dzięki temu ściana jest mniej podatna na uszkodzenie, a zmywanie z niej zanieczyszczeń jest znacznie prostsze. W tym celu można zastosować także okładziny ścienne, które świetnie wpasowują się zarówno w nowoczesne, jak i tradycyjnie urządzone wnętrza.

Okładzina ścienna PCV nad blatem może mieć postać płytek ceramicznych z efektem 3D, ale można także zdecydować się na inne wzory pasujące do mebli oraz aranżacji całej kuchni. Poza jednolitymi wzorami dostępne są także panele PCV z nadrukami o fotograficznej jakości, które mogą stanowić barwny akcent w pomieszczeniu.

Montaż jest bardzo łatwy – można wykonać go również na istniejące już płytki ceramiczne. Do wykonania prac potrzebny jest klej oraz podstawowe narzędzia jak nożyk albo nożyczki, poziomica i miarka. Klejem pokrywa się spodnią stronę okładziny ściennej, a następnie dociska ją do ściany. Krawędzie okładzin dodatkowo zabezpiecza się warstwą kleju, by były odporne na wilgoć.