komputery poleasingowe

Czy warto kupić komputer poleasingowy?

Technologia
Podziel się

Zakup komputera to całkiem duży wydatek. Zwłaszcza jeśli trzeba też pamiętać o kupnie myszki, klawiatury i monitora. Każde dodatkowe urządzenie to kolejne koszty. Nie ma w tym nic dziwnego, ale warto wiedzieć, że można też korzystać z tańszych rozwiązań. Odpowiedzią na problem zbyt drogiego sprzętu są tanie laptopy oraz używane komputery, w tym też poleasingowe. Czy warto je kupować? Czy może lepiej dopłacić i kupić sprzęt prosto ze sklepowej półki?

Bezpieczny zakup

Komputery poleasingowe są przed ich sprzedażą dokładnie sprawdzone. Sprzedawcom zależy na tym, by dostarczać swoim klientom sprzęt dobrej jakości. Właśnie dlatego używane komputery są kompleksowo badane i czyszczone – również zewnętrznie. Dzięki temu mogą być bezpiecznie użytkowane przez nowego właściciela, bez obaw o wirusy – komputerowe i te prawdziwe.

Świetne parametry

Komputery poleasingowe to takie, które zostały wyleasingowane do używania w firmie. Zazwyczaj jest to sprzęt bardzo wysokiej jakości. Taki, który doskonale nadaje się do pracy i wykorzystania przez fachowców. Takie komputery po dwóch latach użytkowania są sprzedawane tylko za niewielką część ich początkowej ceny. To wspaniała szansa na oszczędzenie pieniędzy. Każdy łowca okazji powinien upewnić się, czy w jego okolicy są sprzedawane tanie laptopy z drugiej ręki.

Możliwość skorzystania z gwarancji

Wielu sprzedawców komputerów poleasingowych udziela na nie swojej gwarancji. Są też tacy, którzy udzielają gwarancji rozruchowej. Niektóre urządzenia mają nawet gwarancję udzielaną jeszcze przez ich producenta. Dzięki temu transakcja zakupu jest dla klienta bezpieczna. Dla wielu osób jest to ważny aspekt, za który są gotowi nawet dopłacić. Możliwość skorzystania z gwarancji czasami jest wliczona w cenę urządzenia. W innych przypadkach trzeba za nią dopłacić.

Duży wybór

Nie można też zapominać, że komputerów poleasingowych jest naprawdę sporo. Jest to związane z tym, że właściciele firm często decydują się na wymianę sprzętu. Po zakończeniu umowy leasingowej mogą nawiązać następną. Dzięki temu mogą ponosić regularne, mniejsze koszty niż przy jednorazowej wymianie całego sprzętu. Równocześnie umożliwia im to korzystanie z nowinek technologicznych i najbardziej wydajnego sprzętu, jaki jest dostępny na rynku. Nie można się więc dziwić, że jest to rozwiązanie tak bardzo popularne. By znaleźć swój wymarzony komputer z drugiej ręki, wystarczy tylko dobrze poszukać. Z pewnością ktoś już go może odsprzedać. Duży wybór urządzeń umożliwia swobodny wybór sprzętu oraz dopasowanie go do swoich potrzeb.