kurs SEP, elektryk

Udział w szkoleniu SEP

Technologia Przemysł
Podziel się

Kursy sepowskie są w ostatnich latach bardzo popularne, ponieważ masa młodych ludzi chce podnieść swoje kwalifikacje i zwiększyć szanse na rynku pracy.

Konkurencja w branży elektrycznej

Nie ma wcale co się dziwić takiej sytuacji, ponieważ konkurencja jest bardzo duża, a zarobki w branży elektrycznej naprawdę satysfakcjonujące. Żeby zapisać się na SEP Gliwice kurs, trzeba spełnić proste warunki, takie jak skończone 18 lat oraz wykształcenie podstawowe. Nie trzeba nawet skończyć żadnej szkoły kierunkowej, ponieważ najważniejsze jest zaangażowanie oraz chęci. SEP Gliwice szkolenia można podzielić na elektryczne, energetyczne oraz gazowe. Szkolenia elektryczne są oznaczone jako G1 i cieszą się największym uznaniem. Drugie pod względem popularności są szkolenia energetyczne, czyli G2, natomiast na ostatnim miejscu plasują się szkolenia gazowe – G3. Warto zwrócić uwagę na fakt, że SEP Gliwice szkolenia prowadzone są przez praktyków z dużym bagażem doświadczeń, którzy doskonale rozumieją branżę elektryczną. Dzięki temu są oni w stanie przekazać wiedzę swoim kursantom i jak najlepiej przygotować ich do egzaminu, który pozwoli zdobyć uprawnienia. Egzamin jest oczywiście płatny, a jego koszt to 10% minimalnego wynagrodzenia, więc cena nie jest wysoka.

Jak długo ważne są uprawnienia?

Warto mieć na uwadze, że uprawnienia są ważne jedynie przez 5 lat, a potem trzeba je odnowić. Jest to również spowodowane tym, że przepisy z prawa energetycznego cały czas się zmieniają, a liczne nowelizacje powodują, że pewne procesy uległy całkowitej przemianie. Należy pamiętać, że forma egzaminu jest ustna, a przebieg nadzorowany jest przez komisję wyznaczoną przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich. SEP Gliwice kurs najlepiej odbyć w sprawdzonej szkole, która posiada wiele pozytywnych opinii. W internecie można znaleźć wiele ofert kursów, które doskonale przygotowują na SEP Gliwice egzamin. Należy jednak pamiętać, że szkolenie trwa zaledwie jeden dzień, więc ciężko jest w takim czasie zapamiętać wszystkie informacje. Kluczowa jest nauka w domu i to ona odgrywa największą rolę. Zdobycie uprawnień nie powinno być dużym problemem dla kogoś, kto interesuje się elektryką i to właśnie z tym wiąże swoją przyszłość. Do egzaminu można podchodzić nieskończoną ilość razy, dlatego nawet jeśli się nie powiedzie to nie trzeba się o nic martwić, bo zawsze można to powtórzyć.