dentysta, stomatolog

Wizyta u chirurga szczękowego

Zdrowie i uroda
Podziel się

Czy wizyta u chirurga szczękowego musi być bardzo nieprzyjemna? Nic dziwnego, że pacjenci są pełni najgorszych przeczuć. Obecnie jednak dostępne są takie metody leczenia, najlepsze lekarstwa, techniki usuwania zębów, że nie ma się czego bać.

Chirurgia stomatologiczna Olsztyn

Stomatologia w Polsce stoi na bardzo wysokim poziomie. Dentyści systematycznie uczestniczą w szkoleniach, dlatego radzą sobie nawet z bardzo skomplikowanymi przypadkami. Czasami jednak trzeba udać się do chirurga stomatologicznego w celu usunięcia zęba. Dla współczesnych dentystów usunięcie zęba zawsze jest ostatecznością, wcześniej podejmowane są wszelkie próby ratowania zęba. Dostępne jest na przykład leczenie kanałowe, które okazuje się bardzo skuteczne. Wiele gabinetów dentystycznych wyposażonych jest na przykład w mikroskop, dzięki czemu leczenie to jest bardzo precyzyjne i daje ogromne szanse powodzenia. Czasem jednak umiejętności stomatologa, choćby były najlepsze, nie zapewniają sukcesu.

Kiedy należy udać się do chirurga szczękowego?

Jakie są wskazania do wizyty w gabinecie chirurga szczękowego? Wszelkiego rodzaju guzy i torbiele w okolicach jamy ustnej są właśnie takim wskazaniem. Można udać się do lekarza prywatnie albo w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Jeśli chodzi o Narodowy Fundusz Zdrowia, trzeba posiadać odpowiednie skierowanie. Wielu pacjentów zgłasza się do chirurgów szczękowych z problemem tak zwanych zatrzymanych ósemek. Chodzi o problem, kiedy ząb zatrzymał się i już nie wyrasta. Wtedy trzeba usunąć go chirurgicznie. Bywa, że ząb wrasta w kość.

Wizyta u chirurga szczękowego

Chociaż wizja konieczności odbycia wizyty w gabinecie chirurga szczękowego brzmi dość dramatycznie, nie należy się obawiać. Dostępne w dzisiejszych czasach znieczulenia całkowicie eliminują ból związany z zabiegiem. Później jednak odczucia mogą być nieco nieprzyjemne. Po usunięciu zęba trzeba będzie na kilka dni zmienić swoją dietę na bardzo płynną. Może pojawić się dyskomfort i niewielki ból, który można jednak zniwelować biorąc tabletki przeciwbólowe. Chirurg powinien poinformować swojego pacjenta, jak należy zachowywać się po usunięciu zęba, co robić, a czego absolutnie nie robić. Niewskazany jest na przykład wysiłek fizyczny. Chirurgia stomatologiczna Olsztyn jest przygotowany nawet na najtrudniejsze przypadki. Chirurg szczękowy Olsztyn poradzi sobie w każdej sytuacji.