dentysta, stomatolog

Wybielanie zębów – dlaczego u dentysty?

Zdrowie i uroda
Podziel się

Na wybielanie zębów jest obecnie wiele sposobów, także w domowych warunkach. Kto marzy o bielszym uśmiechu, może wybrać specjalne paski, pasty czy żele do stosowania z nakładkami. Zdecydowanie jednak lepszym miejscem do wybielenia zębów jest dobra klinika stomatologiczna Lublin niż własna łazienka. Dlaczego? Z wielu powodów.

Gabinet stomatologiczny Lublin – gwarancja śnieżnego uśmiechu

Stosowanie środków rozjaśniających szkliwo we własnym zakresie może być ryzykowne, z czego nie wszyscy zdają sobie sprawę. Łatwo jest przesadzić z ich użytkowaniem, szczególnie że efekty wybielania, jakie dają, są dość delikatne. Chcąc osiągnąć mocniejszy, widoczniejszy rezultat, niektórzy dłużej trzymają preparat na zębach czy stosują go częściej, nawet jeśli producenci przed tym przestrzegają. Efekt? Nie zawsze bielsze zęby, za to na pewno słabsze szkliwo, co objawia się przede wszystkim niezwykle uciążliwą nadwrażliwością. W ten sposób można też mocno podrażnić dziąsła.

Jeśli zaś wybielaniem zębów zajmie się doświadczony w tej dziedzinie dentysta Lublin, można będzie uzyskać rozjaśnienia nawet o wiele odcieni bez ryzyka niepożądanych skutków. Profesjonalista po prostu do nich nie dopuści, czy to dobierając łagodniej działającą substancję, o niższym stężeniu składników aktywnych, czy rozkładając wybielanie w czasie. Poza tym profesjonalne metody są zwykle bezpieczne – zwłaszcza stosowane pod okiem profesjonalistów.

Czy zęby są zdrowe?

Kolejna sprawa, o której trzeba wiedzieć, a z czego często ludzie nie zdają sobie sprawy, to fakt, że wybielanie zębów powinno obejmować tylko zdrowe zęby. Nim dentysta Lublin przystąpi do wykonywania takiego zabiegu u swojego pacjenta, upewni się, że jego zęby są zdrowe, a jeśli będzie to konieczne, zaleci leczenie lub wymianę starych plomb na nowe. Jest to niezbędne, ponieważ silnie działające środki usuwające przebarwienia mogą pogłębić kwasową erozję szkliwa, czyli pogorszyć stan zaatakowanych przez próchnicę zębów. Niepożądane są także problemy z dziąsłami – najpierw trzeba je wyleczyć zanim odwiedzi się gabinet stomatologiczny Lublin celem wybielenia zębów.

Działając zaś na własną rękę, zwykle nie wie się w ogóle, czy ma się ubytki w zębach lub nieszczelne wypełnienie. Szybko można się o tym jednak przekonać – substancje stosowane podczas wybielania na pewno dadzą nieprzyjemne odczucia gdy dostaną się do zepsutych zębów, wobec czego zabieg nie będzie miły.