dentysta, stomatolog

Badania stomatologiczne

Zdrowie i uroda
Podziel się

Polacy często bagatelizują wizyty kontrolne u stomatologa. Niestety jest to bardzo duży problem, ponieważ rozwija się w ten sposób próchnica. Stomatologia Warszawa Ochota jest miejscem, gdzie tacy pacjenci mogą uzyskać kompleksową pomoc.

Wizyta u stomatologa

Ważne jest także, żeby osoby zgłaszały się do dentysty możliwie jak najszybciej. Im zwłoka jest dłuższa, tym mniejsza szansa na całkowite wyleczenie pacjenta. Stomatolog Warszawa Ochota świadczy usługi na bardzo wysokim poziomie. Jest to przede wszystkim opinia pacjentów z całego kraju, ale do tego dentysty przyjeżdżają także pacjenci z zagranicy, co świadczy o jego ogromnej renomie. Nie można jednak twierdzić, że dentysta Warszawa Ochota rozwiąże wszystkie problemy, jeżeli pacjent sam nie będzie dbał o higienę jamy ustnej. Ważne jest przede wszystkim nitkowanie, szczotkowanie oraz płukanie jamy ustnej.

Higiena jamy ustnej

Na rynku dostępnych jest wiele płynów do płukania, dlatego każdy bez większych problemów powinien znaleźć coś dopasowanego do swoich preferencji. Czasami sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana i stomatolog Warszawa Ochota musi przeprowadzić leczenie kanałowe. Należy jednak pamiętać, że obecnie wykorzystywane jest znieczulenie miejscowe, które sprawia, że pacjent nie powinien odczuwać żadnego bólu. Dawniej wizyta u dentysty wywoływała dosyć duży strach u pacjentów, ale obecnie powoli się to zmienia na lepsze. Oczywiście właściwa higiena to podstawa, ale nie można zapominać o wizytach kontrolnych.

Szczegółowe badania stomatologiczne

Czasami zmian chorobowych nie widać na pierwszy rzut oka i konieczne jest wtedy wykonanie szczegółowych badań, takich jak tomografia komputerowa oraz zdjęcie rentgenowskie. Warto zwrócić uwagę na fakt, że próchnica dotyczy aż 70% społeczeństwa. Wynika to przede wszystkim ze złego stylu życia oraz niskiego poziomu świadomości społecznej. Dodatkowo wszystko potęguje fakt, że do dentysty zgłaszamy się dopiero, gdy ból zęba jest wyraźny. Wtedy stomatolog nie ma już wiele pola do manewru. Niezwykle ważny jest także wywiad lekarski, który powinien być przeprowadzany na samym początku wizyty u lekarza. Warto przedstawić wtedy dentyście wszelkie przeciwwskazania, a także leki, które aktualnie bierzemy. Jeżeli uszkodzenie jest poważne to stomatolog Warszawa Ochota może nawet zalecić wykonanie badania RTG lub tomografii komputerowej, żeby się upewnić, że wszystko jest w porządku.