dentysta, stomatolog

Co robi stomatolog Wrocław?

Zdrowie i uroda
Podziel się

Dentysta to ekspert ze stomatologii, czyli dziedziny, która zajmuje się dolegliwościami jamy ustnej, zębów oraz dziąseł. Warto pamiętać o tym, aby regularnie odwiedzać gabinet dentystyczny, ponieważ profilaktyka jest lepsza niż leczenie.

Czym zajmują się dentyści?

Stomatolog Wrocław zajmuje się wszelkimi problemami związanymi z nieprawidłowościami w obszarze jamy ustnej. Warto nadmienić, że zdrowie jamy ustnej ma bardzo ważne znaczenie dla ogólne stanu zdrowia człowieka, dlatego też zawód dentysty jest taki ważny. Każdy specjalista zaleci swojemu pacjentowi to aby dbał o higienę jamy w postaci regularnego szczotkowania zębów oraz używania innych środków higienicznych przeznaczonych do jamy ustnej.

Dentysta Wrocław to lekarz, który ma wiele obowiązków, z tego też powodu ma bogatą wiedzę w wielu aspektach. Warto nadmienić, że aby zostać lekarzem stomatologiem, należy skończyć studia medyczne i zdać egzamin końcowy. To nie wszystko, ponieważ wiedza i umiejętności stomatologów są regularnie podnoszone z racji na fakt, że stomatologia jest bardzo dynamiczni rozwijającą się dziedziną medycyny. Z tego też powodu ważne jest to, aby regularnie stawiać się na badaniach kontrolnych, ponieważ ułatwia to pracę lekarzowi.

Jakich zabiegów podejmują się dentyści?

Stomatolog oprócz kontrolowania stanu uzębienia pacjentów zajmuje się również zabiegami, które wykonuje w swoim gabinecie. Zabiegi te to przede wszystkim wypełnianie zębów lub wykonanie drobnego zabiegu z zakresu chirurgii dentystycznej, może to być np. ekstrakcja zęba lub czyszczenia i polerowanie zębów. Każdemu dentyście zależy na tym, aby pacjenci przykładali jak najwięcej uwagi swojej higienie jamy ustnej. Często zalecane jest korzystanie z nici stomatologicznych czy płynów do płukania jamy ustnej, ponieważ ogólnie przyjęta zasada szczotkowania zębów dwa razy dziennie może okazać się nieefektywna. Dobre nawyki przyczyniają się do tego, że próchnica ani inne choroby zębów mogą się nie pojawić.

Leczenie stomatologiczne

Należy nadmienić, że stomatologia to bardzo szeroka dziedzina medycyny z tego też powodu można wydzielić kilka specjalizacji. Najpopularniejszą z nich jest oczywiście endodoncja, czyli stomatologia zajmującą się leczeniem tkanek wewnętrznych i miazgi zęba. Pacjenci równie często korzystają z usług ortodontów, czyli lekarzy, którzy zajmują się prostowaniem oraz wyrównaniem zębów. To właśnie ortodonta zakłada aparat na zęby, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie prostego uśmiechu. Warto pamiętać o tym, że dobry dentysta Wrocław zagwarantuje zadowolenie z usługi.