zęby, dentysta, stomatologa

Implanty – najdoskonalszy sposób zastępowania zębów

Zdrowie i uroda
Podziel się

Dbając o swoje zęby, większość osób ma na celu uzyskanie doraźnych efektów, tj. cieszenie się ich zdrowiem i pięknym wyglądem, unikanie bólu psujących się zębów itp. Nie można też jednak zapomnieć o bardzo ważnym celu, jakim jest zębów zachowanie. Chodzi tu nie tylko o to, by zachować je do późnej starości. Zęby można stracić nawet w bardzo młodym wieku, szczególnie gdy mają one z natury słabe albo osłabione szkliwo i zaniedbuje się leczenie próchnicy. W takim przypadku zwykle wydaje się, że jest to koniec świata, ale z pomocą przychodzą implanty Poznań.

Dlaczego warto wszczepić implanty?

Wykonanie uzupełnienia protetycznego takiego jak proteza, częściowa czy pełna, korony czy mostu protetycznego zwykle zabiera tylko kilka dni. Na efekty implantów trzeba czekać aż 3 miesiące do pół roku. Poza tym wymienione uzupełnienia zwykle nie kosztują więcej niż 2 tysiące złotych, podczas gdy nawet jednego implantu zwykle się w tej cenie nie znajdzie. Dlaczego więc uważa się, że implanty zębowe Poznań to najlepsze rozwiązanie, na jakie może zdecydować się osoba, która ma braki zębowe? Bo tak jest! Wszelkie wypełnienia protetyczne mają na celu umożliwić komfort żucia i zapewnić pacjentowi estetyczny wygląd, co w przypadku coraz nowocześniejszych rozwiązań stomatologicznych i protetycznych udaje się coraz lepiej. Co jednak z komfortem? Tylko implanty zębów Poznań są w stanie dać taki komfort jak naturalne zęby. Mając je, można praktycznie zapomnieć, że nie są to własne zęby. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, że mają praktycznie taką samą budowę. To zaś daje im nie tylko naturalny wygląd, ale też takie samo działanie i niemalże identyczne odczucia pacjenta.

Doskonałe walory

Dobrze wykonane implanty Poznań są praktycznie nie do odróżnienia od prawdziwych zębów pacjenta. Z tego powodu są często jedynym wyborem wtedy, gdy straciło się ząb z przodu, głównie w przypadku młodych osób (u starszych bowiem wypadanie zębów, jako naturalna konsekwencja wieku, jest łatwiejsze do zaakceptowania, a braki tak nie rażą). Pozwalają wówczas uzyskać pełnię komfortu i poczucia pewności siebie, tym bardziej że trwałości innych uzupełnień tak naprawdę nigdy nie można mieć pewności. Nie ma zaś takiej możliwości, by implanty zębów Poznań wypadały czy choćby kruszyły się – są wykonane ze zbyt mocnych materiałów, a wypadaniu zapobiega ich budowa – korona jest niejako nakręcona na implant, który stanowi jej podstawę. To powoduje, że implanty zębowe Poznań są zdecydowanie najlepszym wyjściem, na jakie można zdecydować się w sytuacji, gdy straciło się ząb.