dentysta

Wybielanie zębów – lepiej u stomatologa!

Dom i ogród
Podziel się

Śnieżnobiałe, wybielone zęby jeszcze do niedawna były w zasięgu tylko tych osób, które mogły pozwolić sobie na kosztowne zabiegi stomatologiczne. Obecnie każdy, kto tylko chce, może zdecydować się na wybielenie swoich zębów. Można zrobić to w gabinecie, gdyż obecne metody są dużo tańsze niż jeszcze kilkanaście lat temu, lub też na własną rękę. W sprzedaży znaleźć można niezliczone środki do samodzielnego wybielania, które obiecują oszałamiające efekty i pełne bezpieczeństwo zębów. Czy jednak na pewno? Zdecydowanie lepiej będzie, gdy wybielaniem zajmie się profesjonalista, czyli dentysta Kraków. Dlaczego?

Zagrożenie dla szkliwa

Zęby stają się żółte lub szare kiedy dochodzi do przebarwienia ich szkliwa. Jest to zjawisko naturalne, zachodzące nie tylko na skutek palenia papierosów i picia kawy, ale też spożywania barwiących pokarmów, picia soków owocowych, a nawet zażywania niektórych leków. Jest ono też odwracalne, jednak trzeba zachować w tym daleko idącą ostrożność. Środki do wybielania są dość inwazyjne, co może spowodować osłabienie, a nawet uszkodzenie szkliwa. O tym, że do tego doszło, świadczy nadwrażliwość zębów – wyjątkowo nieprzyjemna dolegliwość, jednak nie tylko to jest problemem. Kiedy osłabia się szkliwo, zęby są podatne na próchnicę, a także na uszkodzenia mechaniczne, mogą więc zacząć pękać lub kruszyć się. Niestety środki do wybielania dostępne w aptekach czy drogeriach nie są wolne od takich możliwych skutków ubocznych, zwłaszcza gdy ma się tendencje do ich nadużywania. Z tego powodu lepiej jest, by wybielania dokonał stomatolog Kraków. Wie on, jak postępować, by nie zniszczyć szkliwa pacjenta. Tylko dentysta Nowa Huta może dać pewność, że zęby nie zostaną osłabione nawet gdy rozjaśni się je o wiele odcieni.

Tylko na zdrowych zębach

Stosując wybielanie zębów we własnym zakresie, można też popełnić podstawowy błąd, jakim jest wybielanie zębów mających ubytki próchnicze. Dentysta Kraków nigdy tego nie zrobi – wpierw zbada pacjenta i zaleci mu wyleczenie zębów, a nawet wymianę starych, nieszczelnych już wypełnień na nowe. Dlaczego jest to tak ważne? Preparaty stosowane do wybielania to substancje silnie działające, które mogą pogłębiać problemy próchnicze. Poza tym dostanie się takiego środka do zęba z ubytkiem nie jest niczym przyjemnym. W przypadku, gdy pacjent ma niewyleczone zęby, stomatolog Kraków prawdopodobnie odmówi wykonania u niego zabiegu, mając na uwadze zdrowie jego zębów. Dentysta Nowa Huta wychodzi bowiem z założenia, że zdrowie uzębienia jest znacznie ważniejsze niż jego wygląd – i nie da się z nim nie zgodzić.