dentysta, stomatolog

Korony i mosty zębowe

Zdrowie i uroda
Podziel się

Ubytki w uzębieniu nie są niczym niecodziennym – wraz z wiekiem zęby mogą ulegać różnym uszkodzeniom i przebarwieniom, a najczęściej przyczynia się do tego zła higiena jamy ustnej i próchnica. Nie wygląda to również estetycznie, więc stomatologia znalazła różne sposoby, aby ewentualne ubytki zamaskować, w tym między innymi korony zębowe Pabianice.

Rola koron zębowych

Korony zębowe Zduńska Wola to nic innego jak swego rodzaju nakładki, które mocuje się na zniszczonym lub spiłowanym zębie. Pełnią więc one co najmniej dwie funkcje – nie tylko stają się zastępczym zębem, który osłania tego naturalnego, ale z różnych przyczyn na tyle zniszczonego, że nie może on pełnić swoich funkcji, a także sprawiają, że nasz uśmiech jest dużo bardziej estetyczny. Można więc powiedzieć, że są niejako sztucznymi zębami.

Korony zębowe Pabianice mogą być również zastosowane w przypadku, gdy całkiem straciliśmy zęba, np. za przyczyną urazu lub z różnych przyczyn musiał zostać on poddany ekstrakcji. Wtedy korona zębowa mocowana jest na implancie, czyli sztucznym korzeniu. Dzięki temu możemy cieszyć znów pełnym uzębieniem.

Zamiast koron można zastosować także mosty zębowe Łask, które mają za zadanie uzupełniać braki nawet kilkunastu zębów równocześnie. Zdecydowaną zaletą zarówno koron, jak i mostów zębowych jest to, że są one mocowane na stałe, więc nie trzeba i wyjmować jak tradycyjnych protez, a to podnosi komfort codziennego życia.

Z czego wykonane są korony zębowe i mosty?

Korony zębowe Zduńska Wola to sztuczne zęby mocowane na naszych naturalnych lub implantach, które mogą być wykonane z różnych materiałów. Rodzaj zastosowanego materiału to przede wszystkim różnice w cenie oraz estetyce, ponieważ wszystkie korony są dość mocne i wytrzymałe, często także wystarczają już do końca życia.

Korony i mosty zębowe Łask mogą być wykonane z takich naturalnych materiałów jak metal czy złoto, ale odróżniają się one wyglądem od pozostałych zębów. Natomiast korony cyrkonowe czy porcelanowe niczym nie odróżniają się od naszych naturalnych zębów, ponieważ można je całkowicie dopasować pod względem kolorystycznym. Są także bardzo wytrzymałe i solidne, ale również droższe od metalowych. Ponadto mogą one także różnić się podbudową – najczęściej stosowane to podbudowy metalowe oraz z tlenku cyrkonu, co także na wpływ na ostateczny koszt.