leczenie zębów, dentysta, stomatolog

Leczenie kanałowe we Wrocławiu

Zdrowie i uroda
Podziel się

Próchnica może poczynić bardzo duże szkody w naszym uzębieniu, a także przyczynić się do bezpowrotnej utraty poszczególnych zębów. Dlatego bardzo ważna jest właściwa profilaktyka, która obejmuje zarówno odpowiednią higienę, a także regularną kontrolę naszej jamy ustnej i zębów – dzięki temu możemy uniknąć leczenia kanałowego – na czym ono polega?

Leczenie kanałowe Wrocław – na czym polega?

Leczenie kanałowe Wrocław to zabieg stomatologiczny, który ma na celu uchronienie naszego zęba przed postępującą i mocno zaawansowaną próchnicą. Czasami leczenie endodontyczne Wrocław to ostatnia deska ratunku dla naszego zęba. Zaawansowana próchnica może poczynić bardzo duże szkody, ponieważ atakuje głębsze struktury zęba, a nie tylko szkliwo. W głębszych warstwach ząb składa się z coraz bardziej miękkich tkanek, które są także bardziej unerwione, dlatego taka próchnica zaczyna również wywoływać coraz większy ból. Jeśli zajęta zostanie przez nią miazga zęba, która również wypełnia kanały, czyli korzenie zęba, to konieczne jest przeprowadzenie leczenia kanałowego we Wrocławiu. Jest to zabieg bardziej skomplikowany niż zwykłe wypełnienie ubytku kompozytem.

Endodoncja Wrocław – etapy zabiegu kanałowego

Leczenie endodontyczne Wrocław składa się z kilku etapów. Poprzedza je nie tylko zwykłe badanie stomatologiczne, ale również wykonanie RTG zęba, dzięki czemu stomatolog ma dokładny obraz tego, jak bardzo został zainfekowany ząb i tym samym jakie powinien zastosować leczenie. Jeśli przez próchnicę zostało zajętych więcej korzeni, to leczenie może wymagać więcej niż jednej wizyty w gabinecie. Kolejnym etapem jest oczyszczenie zainfekowanych kanałów oraz ich dezynfekcja. Dopiero potem można wypełnić je odpowiednim materiałem i ostatecznie odbudować koronę zęba za pomocą kompozytu. Niezwykle ważne jest precyzyjne wykonanie całego zabiegu.

Leczenie endodontyczne Wrocław – czy jest bolesne?

Endodoncja Wrocław zajmuje się przede wszystkim leczeniem kanałowym zębów, ale głęboko zainfekowane zęby mogą także wywoływać spory ból. Dlatego lekarz stomatolog może także zaordynować inne leki, które pomogą zaradzić dolegliwościom bólowym. Leczenie kanałowe Wrocław nie musi natomiast wiązać się z bólem. Obecnie stosuje się między innymi znieczulenie, które sprawia, że cały zabieg jest znacznie bardziej komfortowy dla każdego pacjenta.