dentysta, stomatolog

Leczenie zębów w narkozie. Warto porównywać ceny

Zdrowie i uroda
Podziel się

Leczenie zębów w narkozie polecane jest przede wszystkim tym, którzy panicznie boją się stomatologa. Taka forma leczenia jest też dobrym wyborem, jeśli ktoś nie chce chodzić do dentysty wiele razy. W trakcie jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym dentysta z reguły zajmuje się jednym zębem. Jeśli pacjent jest w narkozie, może wyleczyć nawet wszystkie.

Niejedna klinika stomatologiczna Szczecin ma takie leczenie w swojej ofercie

Szukając miejsc, gdzie można leczyć zęby w narkozie, łatwo zauważyć, że niejedna stomatologia Szczecin ma taką opcję w swojej ofercie. Przed podjęciem decyzji, warto jednak sprawdzić ceny w danej klinice. Zdarza się bowiem, że klinika dentystyczna Szczecin oferuje leczenie zębów w narkozie, ale koszt jest bardzo wysoki. Koszt narkozy jest zawsze spory, ale może być bardzo różny. To, że – na przykład – dana stomatologia Szczecin oczekuje za narkozę nawet ponad tysiąc złotych opłaty, nie oznacza, że inna klinika stomatologiczna Szczecin nie będzie o wiele tańsza.

Oczywiście oprócz kosztu narkozy, warto też zwrócić uwagę na cenę leczenia stomatologicznego. Podczas leczenia zębów w narkozie, stomatolog jest w stanie wyleczyć wiele zębów, dobrze więc, by było to leczenie, które nie będzie wiązać się z dużymi kosztami. Niestety czasami tak jest. Już samo zaplombowanie kilku zębów – co przy leczeniu w narkozie jest czymś naturalnym – może skończyć się wystawieniem rachunku na nawet kilkaset złotych. Klinika dentystyczna Szczecin, w której jest taniej, to szansa na znaczną oszczędność. Jeśli – na przykład – koszt leczenia jednego zęba będzie o kilkadziesiąt złotych niższy niż u konkurencji, wyleczenie wszystkich zakończy się rachunkiem niższym o kilkaset złotych, jest więc o co się starać.

Narkoza stomatologiczna jest bezpieczna

Warto mieć świadomość, że samo leczenie zębów w narkozie nie wiąże się z usypianiem pacjenta na wiele minut. Narkoza podawana podczas leczenia stomatologicznego jest bardzo lekka i pozwala uśpić pacjenta na kilka minut, podczas których stomatolog plombuje zęby, wyrywa czy też czyści kanały. Po kilku minutach pacjent jest wybudzany i – jeśli jest taka potrzeba – ponownie wprowadzany w stan krótkiej narkozy. Dzięki takiej narkozie pacjent nie czuje bólu, a po samym leczeniu może po prostu pójść do domu. Nie musi – tak jak po klasycznej narkozie – pozostać na obserwacji, nie będzie też długo dochodził do siebie. Warto wiec rozważyć taką formę leczenia. Leczenie zębów w narkozie, to brak stresu związanego ze stomatologiem i szansa wyleczenia wielu zębów podczas jednej wizyty w gabinecie dentystycznym,