szczęka, ortodonta, dentysta

Problematyczne ósemki- jakie kroki należy podjąć?

Zdrowie i uroda
Podziel się

Dobry stan jamy ustnej to klucz do sukcesu, jeżeli chodzi o zdrowe zęby i piękny uśmiech. Niestety całą tą harmonie niekiedy mogą zaburzyć wyrzynające się ósemki. Każdy, kto miał z nimi do czynienia, wie, że jest to niemiłe doświadczenie. Co zrobić, gdy zauważymy, że coś zaczyna się dziać i czy wizyta u stomatologa jest konieczna?

Jak rozpoznać, że wyrzyna się ósemka?

Zęby mądrości zazwyczaj przysparzają wielu problemów dlatego ich wyrzynanie się nie, może być niezauważalne. Najczęściej ósemki wychodzą, wtedy kiedy jesteśmy już dorośli.

Nie zawsze dotyczy to osób młodych, ale także starszych. W takiej sytuacji towarzyszy nam ból i dyskomfort. Jest to wystarczający dowód na to, że zaczęły wychodzić nam trzecie trzonowce.

Klinika dentystyczna Łódź jest w stanie poradzić sobie nawet z najtrudniejszymi przypadkami dotyczącymi wychodzących ósemek. Niekiedy może się zdarzyć, że nie przebijają się one całkowicie przez dziąsło, a pozostają w nim, są to tzw. ósemki zatrzymane. Wtedy nie warto zwlekać z wizytą, ponieważ tylko dentysta Łódź jest w stanie sobie poradzić w tym problemem.

Czy zęby mądrości należy usuwać?

Usunięcie tych zębów zależy od indywidualnej decyzji pacjenta. Jeśli wyrośnięta ósemka nie powoduje bólu i nie przesuwa pozostałych zębów, możemy ją zostawić. Trzeba jednak pamiętać, aby stomatolog Łódź ją regularnie kontrolował, pozwoli to na uniknięcie ewentualnego powstania próchnicy.

Niekiedy pozostawienie zęba mądrości mogło, by doprowadzić do poważnego stanu zapalnego, głównie, wtedy gdy jest to ząb częściowo lub całkowicie zatrzymany. Żeby nie dopuścić do poważniejszych konsekwencji najlepszym rozwiązaniem będzie jego wyrwanie. Wtedy z pomocą przyjdzie nam klinika dentystyczna Łódź.

Czy trzecie trzonowce pojawiają się u każdego?

Otóż nie każdy będzie miał do czynienia z wychodzącymi ósemkami. Oczywiście jest to bardzo dobra wiadomość dla takich osób. Jednak ostatecznie nie można przewidzieć komu i kiedy pojawią się ostatnie zęby trzonowe.

Stomatolog Łódź to miejsce, gdzie możemy sprawdzić stan swojego uzębienia. Pozwoli to na wykrycie wszelkich nieprawidłowości zarówno tych dotyczących higieny, jak i pojawiania się nowych zębów.

Żeby dowiedzieć się, na jakim etapie są nasze ósemki, które jeszcze nie dają żadnych oznak najlepsze, będzie zdjęcie pantomograficzne. Jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba dentysta Łódź pokieruje nas w odpowiednie miejsce, aby takie wykonać. Uwidoczni to całe uzębienie dzięki czemu, możemy sprawdzić, czy reszta zębów jest zdrowa.