odbudowanie zęba, dentysta, stomatolog

Współczesne sztuczne zęby niemal jak prawdziwe

Zdrowie i uroda
Podziel się

Zastąpienie naturalnych zębów w idealny sposób nie jest możliwe, więc warto dbać o własne uzębienie w najwyższym możliwym stopniu, by uniknąć szybkiej straty zębów. Jednak nawet kiedy już do tego dojdzie, czy to na skutek upływu czasu, czy wskutek zaniedbań, nie trzeba się tym załamywać, gdyż rozwiązania, jakie może zaproponować protetyka stomatologiczna Poznań pozwalają na odzyskanie komfortu oraz naturalnego, atrakcyjnego wyglądu.

Co można wybrać?

Osoby niewiedzące, jakie są możliwości protetyka Poznań, często uważają, że uzupełnienia protetyczne to jedynie protezy zębowe Poznań może jednak zaproponować znacznie więcej. Protezy zębowe Poznań polecane są przede wszystkim osobom, które straciły większą liczbę zębów znajdujących się obok siebie czy też nie mają ich w ogóle i trzeba uzupełnić całe łuki zębowe. Gdy zaś chce się uzupełnić mniejszą liczbę zębów czy pojedyncze braki, protetyka stomatologiczna Poznań może zaproponować wiele innych rozwiązań. Często stosowane, ze względu na swą wygodę i umiarkowane ceny, są mosty protetyczne, które służą do uzupełniania pojedynczych braków lub ewentualnie zastępowania kilku zębów obok siebie (ale w grę wchodzi zastąpienie jednym mostem tylko paru zębów). Jest to świetna alternatywa dla wykonywanych w Poznaniu protez zębowych częściowych, gdyż pozwala cieszyć się bardziej naturalnymi odczuciami oraz wyglądem. Poza tym mosty mocowane są na stałe, nie są więc wyjmowane jak protezy zębowe Poznań, dzięki czemu nie trzeba obawiać się ich wypadnięcia czy też problemów związanych z ruchomością.

Jakie jeszcze uzupełnienia można wykonać u protetyka Poznań?

Popularne są też wkłady koronowo-korzeniowe, które nierzadko stosowane są jako rozwiązania tymczasowe, na przykład na czas wykonywania implantów, w oczekiwaniu na montaż korony. Jednak takie uzupełnienia są często wykonywane z na tyle wytrzymałych materiałów, jak na przykład włókno szklane, że z pewnością mogą posłużyć kilka lat. Ich wielką zaletą jest zaś fakt, że na ogół mają bardzo przystępne ceny.

Implanty

Implanty to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie dla osób, które interesuje protetyka stomatologiczna w Poznaniu, jednak wadą takiego wyjścia jest wysoka cena. Niemniej osoby, które zdecydowały się na taką opcję, nie żałują i przekonują, że implanty są warte każdej ceny. Nic dziwnego – mając je, można czuć się tak, jakby niemal odzyskało się własne zęby, gdyż takie uzupełnienia mają budowę bardzo bliską naturalnym zębom, a także wyglądają niezwykle naturalnie. Tylko dentysta jest w stanie zauważyć różnicę.